Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék Olaszországban,...

Hogyan tudnék Olaszországban, Padova városának nagybani piacán árulni? Milyen papírok kellenének stb?

Figyelt kérdés
Aki tudna segíteni , írjon. Meghálálnám!

2012. szept. 11. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt már egy korábbi ugyanilyen jellegű kérdésnél kiveséztük, csak ott nem Olaszországról volt szó.


A legegyszerűbbnek azt tartom, ha saját olasz vállalkozásod lenne, ezzel több felmerülő problémát ki tudnál küszöbölni.


Gondold el, ha Magyarországra importálsz árut, minden esetben az ÁFA-t meg kell fizetned utána, ha nem így teszel, elszánt üldöztetésnek teszed ki magad. Az ÁFA-t pedig az adott országban úgy tudod megfizetni, ha rendelkezel, vagy legalábbis a vállalkozásod rendelkezik az adott ország adószámával.


És ha már saját olasz vállalkozásod van, akkor a saját vállalkozásodban tevékenykedhetsz is >>> nem úgy, mint egy munkavállaló.

---


Egyébként lehet, hogy ezt így elsőre nem érzed járhatónak. Én így elsőre azt tenném, hogy a padovai nagybani piacon keresnék egy olasz vállalkozót, akinek csak szállítanék, simán kiállítanám az export számlát, ő pedig árusít, ÁFA-t fizet, stb. Tudom, így a profit rátád alacsonyabb lesz, hiszen osztódik, de szerintem ahhoz megfelelő, hogy teszteld a piacot, mind az eladási árat, mind az értékesítési volument illetően.

Ha ezek után a forgalom a várakozásaid szerint alakul, kezedben a döntés, hogy alapítasz-e olasz vállalkozást?

2012. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen pontosan értem miről beszélsz! És sokakkal ellentétben járható útnak tartom. 2 ismerősöm is csinált már vállalkozást külföldön. Az egyik Szlovákiában vállalkozott mint zöldség-gyümölcs árúsító. A másik pedig Ausztriában egyéni vállalkozott . Ők szórólapterjesztéssel foglalkoztak.

Tőlük fogok érdeklődni. De elsőnek ahogy mondtad keresni egy ottani vállalkozót kipróbálni a piacot.

Ha tudsz egyéb infót szivesen fogadom. Köszönöm!!!

2012. szept. 11. 23:25
 3/4 anonim ***** válasza:
És milyen terméket szeretnél árulni? Zöldséget, gyümölcsöt, lédig? Vagy pedig más jellegű terméket?
2012. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Főként alma. És minden zöldség-gyümölcs amint érdemes kivinni.
2012. szept. 12. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!