Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 59 éves vagyok. Dolgoztam, de...

59 éves vagyok. Dolgoztam, de egy ideje munka nélkül voltam. Az elmúlt éven, illetve az idén összegyűlt már 300 bedolgozott munkanapom. Jár már ezután álláskeresési járadék vagy egyéb más juttatás, mert jelenleg semmit nem kapok!?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 11:45
 1/3 anonim válasza:
min. egy év munkaviszony kell én úgy tudom..ahhoz h kapj juttatást. viszont ha bejelnetkezel munkanélkülire akkor legalább a tb-d van fizetve. de jólenne ha nem erre hajtanál, hanem arra h dolgozz, mert így mi tartunk el:D
2012. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló, te egy szánalmas kisgyerek vagy. Kb. 20 évesnek vagy fiatalabbnak saccollak, akinek semmi élettapasztalata sincs. Majd megnéznélek téged, hogy 59 évesen te hol találsz munkát a nyílt munkaerőpiacon a jelenleg veled megegyező korú HR pi.csák mellett, akiknek szintén semmi élettapasztalata, csak nagy pofája van, és szerintük a 18 éves az túl fiatal, a 26 évesnél idősebb az már öreg, a többi meg nem mérhető kategória.


De "jó" hír neked, hogy neked, meg úgy általában a korosztályodnak már SEMMI nyugdíja nem lesz. Ezt bárki beláthatja, akinek kettőnél több agysejtje van: ugye amit te befizetsz a fizetésedből nyugdíjjárulékra, azt elköltik MOST, a mostani nyugdíjasok nyugdíjára. Ez mindig is így volt. A TE majdani nyugdíjadat pedig majd az AKKORI aktív dolgozóknak kell kitermelni. Akik a jelenlegi népesedési statisztikát alapul véve, 0.5 millió aktív dolgozó, 3.5 millió segííjes cigány, 2 millió nyugdíjas és 2 millió kiskorú lesz. Vagy még rosszabb.


TEHÁT, neked SEMMI nyugdíjat nem fognak SOHA fizetni, ott dögölhetsz majd meg ahol vagy, ha megéred. Nem tetszik? Ez a kapitalizmus kispofám, tessék félretenni aktív éveidben a bankszámládra és majd később abból élni, ne az államtól várd a gondoskodást! Ha meg nem lesz mit, akkor meg jó állampolgárként éhen dögölni, mert nyugdíjad neked már úgyse lesz, ha a fejed tetejére állsz, akkor se.


-


A kérdezőnek meg, nézd meg a Munkaügyi Központ tájékoztatóját:


Nyugdíj előtti álláskeresési segélyben az részesülhet, aki


álláskereső,

megváltozott munkaképességű személyek ellátására nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,

munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani,

a kérelem benyújtásának időpontjában a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez legfeljebb öt éve hiányzik (megállapításhoz szükséges életkor), és

legalább 45 napon át álláskeresési járadékban részesült, és

az álláskeresési járadék folyósításának időtartamát kimerítette, és

az álláskeresési járadék folyósításának kimerítését követően három éven belül betölti a megállapításhoz szükséges életkort, és

rendelkezik az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel, és

korhatár előtt ellátásban, szolgálati járandóságban, balettművészeti életjáradékban és átmeneti bányászjáradékban nem részesül.


-


Ha ezek a feltételek vonatkoznak rád, akkor próbáld meg ezt, ha még nem, akkor húzd ki addig, ameddig igen, és akkor igényeld.

2012. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló: Nagyon köszönöm, hogy úgymond megvédtél és válaszoltál a kérdésemre is. Elhihetitek hogy nem "arra játszom" hogy segélyt kapjak, de amikor a pályakezdő diplomások is nehezen helyezkednek el, addig egy nyugdíj előtt állónak ez még problémásabb. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, nem régóta vagyok munka nélkül és azóta is alkalomszerűen dolgozom, de hivatalosan felvenni senki nem akar, alkalmi munkavállalóként viszont csak 90 napot lehet dolgozni.
2012. szept. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!