Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos 150M...

Mennyire biztonságos 150M forintot bankban tartani?

Figyelt kérdés

nem értek a befektetésekhez és a legegyszerűbbnek az tűnik, hogy berakom egy bankba és a havi kamataiból vígan élek ... de ez tényleg ilyen egyszerű vagy kockázatos bankban tartani ezt az összeget?...a bankban el tudom "bukni" a pénzem?

Illetve ha úgy van, akkor melyik az a bank amelyikben teljes biztonságban lehet tárolni ennyi pénzt?


2012. szept. 20. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik bank elbukhatja a pénzed. Ugyanakkor ennyi pénzt sima betétben tartani, nem a legjobb megoldás. Az összeg olyan, hogy majdnem az összes bank privát banki üzletága örömmel ad neked tanácsot. (feltehetőleg jobbat, mint amik itt születnének). Esetleg a külföldre kivitel is megfontolandó lenne.
2012. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Állami garancia mértéke 30 millió körül van.


Ha bankban tartod, akkor érdemes olyanba rakni, ami nagy. Nemrég volt egy szövetkezeti csőd, ha ott tartottad volna, akkor ugye 120-at buktál volna.


Érdemes állampapírokat vásárolni. Az a legbiztonságosabb.

2012. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp bankban akarod tartani ( jobb ötletem nekem sincs), akkor rakd be több bankba, hogy ha az egyik csődbe megy, akkor se vesszen el az összes pénzed. Mondjuk 50 milliónként 3 bankba rakd be. Ilyen összegnél általában automatikusan kiemelt ügyfél lesz az illető. :)
2012. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Állampapírokba fektetném egy részét.

A többit pedig elosztva több helyen! Mármint több banknál, mert alapvetően egyik sem biztonságos.

2012. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az állampapír sem annyira biztonságos! Ha nem lesz rá fedezete az államnak,akkor ezt is elbukhatod.
2012. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

értem.

és a kiemelt ügyfél mit takar?

2012. szept. 20. 20:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Mostanság az aranyrúd a legbiztonságosabb. Kína is négyezer milliárd arany készletet rendelt, nem tudnak annyit nekik kitermelni, egy év alatt. Vagy külföldi bankban dollárban, és minél több helyen elhelyezve.

Állampapír is jó.

2012. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én a helyedben több bankba raknám, ha megnézed a bankokat és az általuk kínált lekötési lehetőségeket akkor általában van ott egy olyan hogy: OBA x összegig, szal az Országos Betétbiztosítási Alap garantálja h nem bukod el a pénzed ha x összeg alatt van
2012. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ki emelt ügyfél, nagyobb kamat, és jó még a hosszú távú lekötés.
2012. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nem egyszerű ...


aranyrúd tudom, hogy jó befektetés, de én ebből a pénzből akarok élni pontosabban a kamataiból (mert ugye bankban gondolkozok és nem egyéb befektetésben)

A kiemelt ügyfélnél, nagyobb kamat nagyobb kockázattal is jár? Azt nyilván nem akarom vállalni.


illetve ha több bankba helyezem el bankonként kb 30 milliót az "OBA" miatt... ennyi összeggel még mindig kiemelt ügyfélnek számít az ember?

2012. szept. 20. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!