Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez mennyire tisztességtelen?

Ez mennyire tisztességtelen?

Figyelt kérdés
Az van, hogy albérletet keresek, egyet már meg is néztem, és lebeszéltem az hirdetés feladójával a költözés időpontját. Nem fizettem még semmit. Viszont közben találtam egy minden szempontból jobb albérletet. Az nekem jobban megfelel. Ha most lemondom, akkor az nem lenne nagyon tisztességtelen??? Vagy lakjak ott egy hónapot, aztán költözzek tovább? (Láttam, már a hirdetést is levették..)

2012. szept. 21. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért kérem el a megállapodáskor az 1 havi kauciót... nincs vita és nincs keresés utána.

Mint bérbeadó, azt mondom, tisztességtelen, mivel elhitetted vele, hogy kiveszed a lakást. Ő a további magatartását erre alapozta, mivel már nem hirdeti. Megjegyzem, költözésig hirdetést kevesen törölnek.

Viszont másik oldalról ha nem történt írásos megállapodás, akkor nem lehettél biztos benne, hogy tartja neked a lakást. Bár ez, ha nagyon jóhiszemű a bérbeadó, akkor erőltetett indok.

Én a következőképpen járnék el: elmondanám a bérbeadónak, hogy épp most üresedett meg az egyik rokonod lakása, és oda költöznél inkább, érthető okok miatt. Nem akarod ugyanakkor őt sem szrban hagyni, ezért az 1 hónapot szívesen lelakod. Erre valszeg azt mondja, hogy nem kell, ugyanis ez több macerával jár, mintha nem költöznél.

A másikkal meg megegyeznék, papíron, kaucióval, hogy egy hónapon belül költözök.

2012. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Közöld vele,hogy mi a helyzet.Így tisztességes.Nincs értelme 2 költözésnek.Szerintem megérti és simán visszarakhatja utána a hirdetést.

Gondold végig:ott laksz egy hónapot nem szívesen és átmennél a másikra ami neked jobban megfelel.És ha a "jobb albérlet" már foglalt ?

A te döntésed,én csak leírtam a véleményemet :)

Remélem segítettem :)

2012. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak üzlet, ha még nincs szerződés és nem is fizettél semmit akkor nem különösebben tisztességtelen a dolog.


Az, hogy beköltözöl majd 1 hónap múlva ki sokkal tisztességtelenebb lenne.

2012. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tisztességtelen, de manapság az üzlet az üzlet!Senki se a maga pénztárcájának az ellensége..
2012. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem tisztességtelen, mond meg, hogy találtál egy jobb helyet és kész. Máskülönben csak magaddal szúrnál ki, a hirdetést meg egyszerűen vissza lehet tenni, emiatt ne fájjon a fejed.
2012. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szóbeli megállapodás is érvényes, más kérdés, hogy senki nem tudja bizonyítani. Nem éppen úriemberhez méltó magatartás egy megállapodásból kihátrálni, de ennél sokkal tisztességtelenebb dolgok is vannak. Egy hónapra ne menj oda, senkinek nem lesz jobb.
2012. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!