Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lábalhatnék ki az...

Hogyan lábalhatnék ki az adósságból? Kétségbeestem.

Figyelt kérdés
Fűtés hátralékom van 156000 Ft, amit 25.-ig egyösszegben be kellene fizetnem a szolgáltatónak. Sajnos nem tudom. Ápolónő vagyok, egyedül nevelem a két gyermekemet, sajnos, sokba került az iskolakezdés. Csak a tankönyvek kerültek a két gyereknek 45 000 Ft-ba. Úgy érzem, hiába dolgozom tisztességesen, egyre lejjebb csúszom a lejtőn. Az ezévi fűtéselszámolás lett 80000 ft, és még néhány csekk nincs befizetve. Más közműtartozásom nincs, lakáshitelem havi 40 000 Ft. Másodállást keresek, de nem találtam eddig. Mit tanácsoltok? Már nincs ötletem...
2012. szept. 25. 02:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Saját gázóra ez vagy ilyen háztömbi általány?
2012. szept. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ismerős vagy rokon akitől kölcsön kersz és részletekbe visszaadod? Mi pont ezért akarunk csaladi házba menni, mert ott összesen egész télre nincs ennyi a fűtés.

Jobb tanács esetleg ez lehet h: Kéne beszélni önkormányzattal, h egyedi fizetést kérjél. Olyat, h egész évben fizetned kéne a fűtést, de az elosztodna a 12 hónapra. Kiszámítható lenne és kevesebb is lenne egy hónapra. Én megprobálnám.

2012. szept. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Az ápolónők nagyon jól keresnek külföldön. Mi lenne ha a határ mellé költöznétek és megpróbálnál ingázni Ausztriába?

Én eladnám a lakást, a tartozásokat kifizetném belőle és egy vidéki házra vagy albérletre még mindig futná gondolom. Persze kell német nyelv, de meg lehet tanulni egy év alatt annyit.

2012. szept. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25-ig, azaz máig??
2012. szept. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 nevem-senki ***** válasza:
91%

Ja, eladni a lakást, amikor pang az ingatlanpiac, a válság miatt a devizahitelek összage magasabb forintban. Pl. Egy 2008-ban, 7 millióért vásárolt lakásért most 11 milliót kellene visszafizetni a banknak. A gyerekeket kiszakítani a megszokott közösségből, családtól, baràtoktól messze költözni..., és mindezt kb. 260 ezer ft. miatt.

Kérj részletfizetést a szolgáltatótól. Írd le részletesen a problèmàt. Ha nem engedik, akkor hagyd a fenèbe. Az aktuàlis számlákat fizesd továbbra is, és minden hónapban tegyèl félre egy kis összeget. Hosszú az ügymenet, mire odajutnak, h megterheljék a fizetésed, már meg is lesz a hátralék egy része, amit kifizethetsz.

Ne aggódj, nincs akkora baj. milliókkal tartozol, nem vagy egy rendszeresen nemfizető fogyasztó.

2012. szept. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a Családsegítőhöz vagy az Önkormányzathoz.

Talán eltudják érni, hogy védett fogyasztó légy, kapj részletfizetést, vagy az Önkormányzat megelőlegezi neked az összeget.

Lecseréltetheted a gázórát kártyásra. (Igaz, ezt a szolgáltató nem nagyon szereti). Ebben az esetben előre be kell fizetned egy összeget, és addig használod a gázt, amíg a befizetett összegből futja. Ha "lejár" az összeg, még néhány köbmétert használhatsz.

Egy ismerős családnál ez lett a megoldás.

2012. szept. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit hogy fizetel am. Mi átalányt fizetünk. Igaz nyáron is amikor más kb 3-5ezret mi 18at max, de télen sem megy soha afelé! Azaz nyáron már rendezve van a téli, aki meg nyáron 5 körül fizet annak télen felmehet 30-40 körül is. Beszélj velük ha lehetséges áttérnél te is átalányra, és abba építsék bele a tartozásod mondjuk havi 6 ezerrel. Úgy kb 1 év alatt letudod.
2012. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
fel kell hívni a gázszolgáltatót és megpróbálni először is részletre elkérni, ha elutasítják, akkor fizetős órát kell felszereltetni, igaz be kell járni mindig töltetni a kártyát, de legalább elkapod a hátralékod egy évre részletre
2012. szept. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Szia.Mamámnak is volt tartozása elég nagy összeg.Nem tudta kifizetni,felhivta a szolgáltatót és kért részletfizetést.

/ hónapra adták meg neki.Próbáld meg te is.

2012. szept. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
6 hónapra .
2012. szept. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!