Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaphatok-e itthon pénzügyi...

Kaphatok-e itthon pénzügyi támogatást az államtól, ha a férjem külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
A férjem külföldön dolgozik, én itthon. Még nem váltunk el, de tervezzük. Ő fizeti a lakástörlesztést, és nem szeretnél tőle kéregetni pénzt havonta. Van két gyermekünk és nem tudom, kaphatnék-e támogatást így a gyerekek után. Tud esetleg valaki segíteni ebben?

2012. szept. 28. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Szia, minden támogatás jövedelemhatárhoz kötött. Mennyit keresel és miylen más jövedelmed van pl. a férjedtől, mennyiből éltek Ti összesen EGY HÁZTARTÁSBAN lakók?

3.mal kell osztani az összeget, ha ez a létminimum alatt van (84E Ft, vagy akörül), akkor érdemes bemenni az önkormányzathoz megkérdezni, hogy milyen támogatás jár.

2012. szept. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Vicces vagy. :)

Miért kapnál bármit is, ha mindkettőtöknek van munkahelye? Még az se nagyon kap, akinek nincs.

2012. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az én fizetésem 80 ezer alatt van. A férjem nekem nem küld pénzt, csak a lakás törlesztését fizeti. Csak attól tartok, hogy ha megmondom, hogy külföldön dolgozik, feltételezik, hogy küld pénzt, és akkor minek a támogatás. Pedig hát, 80 ezerből nem igazán lehet fenntartani egy 3 fős családot normálisan.
2012. szept. 29. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyrészt a munkahelyeden tudják, milyen kedvezmények járnak alapból, és azokat rajtuk keresztül megkapod. Jár valamennyi adókedvezmény és családi pótlék.

A többit a családsegítőben és az önkormányzatnál tudod megkérdezni. Jár rezsitámogatás. Sok. Érdemes kikérni.

Van gyermekvédelmi támogatás is, de az engem nem érint, erről nem tudok mit mondani, de a rezsit támogatják ebben a jövedelemkategóriában, az biztos. Az iskola ügyében is járhat ingyen étkezés, tankönyvek.

2012. szept. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
82%

Most nem azért, de fizetésed 80 plusz kapod a családit, ami 30 körül van, szal 110 ezred van.

A hitelt fizeti a férjed, de így albérletet se kell fizetned, szal....és akkor te akarsz segélyt...

Hihetetlen milyen pénzéhes nők vannak, azt a qurva szűz máriát már csak ugyan.

2012. szept. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem nem. Az sem kap, akinek a férje itthon dolgozik, de nem támogatja a családját. Miért is kapnál? Én például nem azért adózok, hogy neked meg a hasonlóknak adjanak mindenféle támogatás címén!
2012. szept. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!