Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaviszonyom megszűnt, TB-m...

Munkaviszonyom megszűnt, TB-m nincs. Bővebben lent?!

Figyelt kérdés

Augusztus 27-én munkaviszonyom megszűnt (közös megegyezéssel történt a felmondás), papírom van róla.

Azóta egyéb kilépő papírjaimat nem kaptam meg, TB-m nincs.


Voltam már munkanélküli, a TB-t az önkormányzat fizette utánam, viszont ehhez a helyi munkanélküli hivataltól kellett igazolás.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek az igazolást a munkanélküli hivataltól megkapom-e úgyis, ha csak a munkaviszonyom megszűnését igazoló papírom van.

Segély gondolom így nem járna, de jelen pillanatban nem érdekel, csak biztosításom legyen.


A cégtől fogalmam sincs, mikor kapok papírokat. Csődeljárás van ellene, munkaügyi bíróságra jár a volt főnököm.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 3. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem kb.: 3 perc kinyomtatni a papírokat... Miért nem képesek rá?


Ha dolgoztál 45 napig akkor még 45 napig van TB (ez afféle türelmi idő) Ha nincs 45 nap munkaviszonyod, akkor amennyit dolgoztál, még annyi napra biztosított vagy.

2012. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Január 25től dolgoztam augusztus 27-ig. Tehát ahány napot dolgoztam, annyi napig biztosított vagyok még?


Tudom, hogy annyi lenne kinyomtatni, de azóta nem kaptam meg.

A volt főnököm mondta 2 hete, hogy állítólag a bíróság jelöli ki majd a TB ügyintézőt és a könyvelőt, aki megcsinálja a papírokat. Nemcsak nekem és a kolléganőmnek, hanem még sok munkavállalónak is.

2012. okt. 3. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Van munkaszerződésed ? Megnézted hogy be vagy-e jelentve ?
2012. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Okt. 11ig vagy akkor biztosított. Mert aug 27 plusz 45 nap!
2012. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Be voltam jelentve. A munkaszerződésem is megvan még.

2012. okt. 3. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

De mért érdekel annyira, hogy pont biztosításod legyen?


Jó, jó, persze, be kell majd fizetni az elmaradást, vagy behajtják, de pár hónap x 6390 forint azért nem a világ vége. Orvosnál meg ellátnak akkor is, ha nincs rendezve a TB-d.


Csak, mert engem pl. a munkanélküli segély jobban érdekelne, ha egyébként jogosult lennék rá, mint a TB kérdése.

2012. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írta valamelyik válaszoló, a munkaviszonyod megszűnése utáni 45 napban még jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (van TBd)

A munkaviszonyod megszűnését igazoló papírral menj be a munkaügyi hivatalba. Regisztrálni fognak álláskeresőként és hiánypótlásra szólítanak fel (a kilépő papírok beadására az álláskeresési járadék megállapításához) Utána mehetsz az önkormányzathoz, és kérheted a TBd rendezését.

Igaz, hogy kinyomtatni csak pár perc a papírokat, de csődeljáráskor nem ugyanaz a "menetrend", mint egy sima munkaviszony megszüntetéskor. Itt már nem a cégtől függ, hogy mikor kapod meg a papírjaidat, hanem a felszámolóbiztostól.

2012. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Hétfőn megyek be a munkanélkülibe, aztán meglátom, mi lesz.

2012. okt. 4. 19:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Holnap kézhez kapom a papírokat, ügyvéd ismerős is segített benne.

Valamint az elmaradt fizukat, egészen október 10-ig, ami jár, ugyanis a múlt szerdán kiderült az is, hogy be voltam jelentve (elfelejtettek kijelenteni -.-").


Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

2012. okt. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!