Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most vettünk 1 éve családi...

Most vettünk 1 éve családi házat. Kiderült hogy a Díjbeszedő Holding Zrt. -nél 3 és fél millió tartozást halmozott fel az előző tulaj amiről most küldtek egy csekket hogy fizessük be. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A papír szerint 200 ezer a tőke a többi a büntetés meg a kamat. 15 -20 évről beszélünk!!! Amióta a miénk a ház nem kaptunk semmilyen levelet, a tulajdoni lapon nincs semmilyen bejegyzés még csak széljegyzetben sem. A szemétszállítást meg kéményseprést és ilyeneket nem fizetett az előző tulaj kb. soha. Amióta itt lakunk egyikőjük sem szólt hogy nekünk mármint a háznak tartozása lenne. Persze mi ezeket rendesen fizetjük.

2012. okt. 3. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Keres fel egy ügyvédet, önkormányzatnál van ingyenes jogsegítő szolgálat ott tudnak segíteni.
2012. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Oppá!

Milyen jogon követelik tőled?

Mert régen ott lakott az adós? NAÉS?

A tullapon nincs bejegyezve terhelés, sem egyéb, ergo a ház teher és követelésmentes.

Amúgy ha lenne jogi alapja, sem hiszem hogy egy 20 éve húzódó ügy végére így kellene pontot tenni a közszolgáltatók részéről. 20 éve... atya ég..

2012. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kicsit figyelmetlenek voltatok vásárlásnál, mindenesetre a tartozás nem a tiétek, nem az ingatlané. Érjék utol az előző tulajt.
2012. okt. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz amit a legutóbbi válaszoló írt,a tartozások nem ingatlanokhoz,hanem személyekhez köthetők.Így én sem értem,hogy nektek mi közötök az előző tulajdonosok tartozásához.?
2012. okt. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlan tehermentes volt (nem volt ráterhelve a korábbi tulaj tartozása) akkor illedelmesen írj nekik egy levelet. Nem kell hosszú legyen, diktálom:


Tisztelt díjbeszedő holding zrt (csupa kisbetűvel).

Az ügyben keressék XY-t, ő az illetékes a tartozás rendezésének ügyében. Engem ne baszogassanak.


üdvözlettel,

2012. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez hogy nem derült ki a vásárlásnál? Minden szolgáltatót lejártatok, hogy tehermentes az ingatlan?
2012. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszi az irasokat. az utolsonak mondom hogy bocs de nem fogjuk felhivni az orszag ossszes szolgaltatojat hogy nincs-e veletlenul xy-nak tartozasa. raadasul persze.mindent titkosan kezelnek. minket is meglepett ez a husz ev. erdekes hogy 20 even at nem sikerult vagy behajtani a penzt vagy vegrehajtani az arverezest. a level tegnap elott jott meg ma beszelunk veluk.hogy akkor mi is van. majd irok
2012. okt. 4. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem fel kell hívni a szolgáltatókat, hanem amikor veszel egy lakást, akkor szokás minden szolgáltatótól nullás papírt kérni, hogy az előző tulajdonosnak nincs tartozása.... Mi legalábbis így csináltuk minden egyes lakásvásárlásnál. A tulaj és a vevő együtt körbejárja a szolgáltatókat.
2012. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as


Senkit nem érdekel, hogy az előző tulajnak volt-e tartozása, ugyanis a tartozás SZEMÉLYRE szól nem pedig az épületre!

2012. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Akkor én valamit félrekottáztam. :) De ha személyre szól, akkor nem követelhetik rajtatok, hogy követelhetnék már! Azt hittem az ingatlanra vonatkozik a tartozás és a ház megvételekor nem lett nullás papír kérve, hogy tehermentes az ingatlan.....
2012. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!