Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha postán adok fel levelet, a...

Ha postán adok fel levelet, a feladási díjnál számít a boríték mérete? Vagy csak a tömege?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
nyilván méteres borítékot nem fognak bevenni... és extra nehezet sem. Azt hiszem két kilóig megy a levél, a mérete meg ésszerű keretek között... férjen bele a postás táskájába.
2012. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja és díj szempontjából csak a tömege számít! Ez volt a kérdés. :)
2012. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Díj szempontjából nem csak a levél tömege, hanem a mérete is számít, maradjunk ebben...
2012. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: köszi :)

Fehersrac: a postán dolgozó hölgy elmondta, hogy nem a méret a lényeg, nyugodtan mehetsz hozzá :D

2012. okt. 5. 02:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom neked a tutit:


Egy szabványlevél feladása 105 Ft simán, elsőbbségi nélkül. A szabványlevél mérete 114 mm x 162 mm vagy 110 mm x 220.

Ha ugyanezt a cuccot egy másfajta méretű borítékba teszed bele akkor a díja már is 140Ft lesz. Ez bent van a díjszabásba csak el kell tudni olvasni.

Nyugodtan jöhetsz hozzám is, mert én is ott dolgozom csak értem is amit csinálok...

2012. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most hogy jobban ránéztem, tényleg le van írva, bár nem egyértelmű. Magyarul, csak a max 30 gramm súlyú leveleknél számít a boríték mérete. Az e súly fölötti leveleknél mindegy a méret.


Igazad van. Én alapból úgy gondoltam, hogy nem csak egy papír van benne.

2012. okt. 6. 00:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, csak én a kérdésre válaszoltam, ott meg ugye az volt, hogy függ-e a boríték méretétől... Ebben az esetben függ...
2012. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A három kiterjedése nem haladhatja meg a 90 centit,és a leghosszabb oldala 60 lehet.
2012. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!