Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A NAV lefoglalta a csomagomat....

A NAV lefoglalta a csomagomat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ebay-en rendeltem egy Police karórát. Eredetinek volt feltüntetve és nem is volt olcsó. A VÁM lefoglalta és azt mondták szakértő fogja bevizsgálni. Ha hamis, akkor megsemmisítik. Mit tegyek? Volt valakinek hasonló ügyben tapasztalata?

2012. okt. 9. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
sántít az ügy... százezrével ömlik be a hamis cucc kínából... amúgy mi köze a NAV-nak a kínában árusított cuccokhoz? Állapítsa meg a vám mértékét, szedje be, de ne minősítse a kínában árusított terméket! Ha itthon vetted volna, az persze más.
2012. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy mivel márka felirat van az órán, ezért szakértő fogja bevizsgálni. Amennyiben hamis, akkor megsemmisítik. Ha eredeti, akkor vámot fizetek és megkapom. Érdekes, hogy Ebay-on az eladónak közel 15 000, azaz tizenöt-ezer eladása volt és szinte semmi negatív visszajelzés. Én sem potom pénzért vettem. 33 000 Ft volt.
2012. okt. 10. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, a szakerto majd azt mondja, hogy hamis, ok meg majd lenyelik, akarom irni 'megsemmisitik'...


En a helyedben keresnek egy ugyvedet aki ilyen ugyekben jartas es megkerdeznem ot. Meg ugy is ha penzt ker a tanacsadasert, de mutasson egy jogszabalyt, ami erre a NAVot jogositja, ha ilyen nincs akkor nem vehetik el!


Ilyenrol amugy meg nem hallottam. Bar nekunk is allitottak meg csomagot (USAbol erkezett) es fizetni kellett vamot, de vitaminok voltak benne, azt szerencsere nem vizsgaltattak be...


Nekem gyanus!

2012. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!