Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire gerinctelen dolog...

Mennyire gerinctelen dolog egy kisgyerekes anyukát kirúgni?

Figyelt kérdés

Van egy kis cégem. Van egy nő aki a cég könyvelését, adminisztratív munkákat és egyéb papír munkákat csinál. Van egy kisgyereke és állandóan elkéredzkedik valamilyen oknál fogva. Hol beteg a gyerek, hol az oviba kell bemenni beszélni valakivel, hol edzésre kell vinni, hol haza kell hozni, hol ez az. Ezeket persze emberileg megértem, de üzleti szempontból már nem tudom tolerálni. Pláne, hogy már szerintem sportot űz abból, hogy a gyerekre hivatkozva elmegy valahova. Lelép aztán a munka meg ott marad. A határidők nem várnak meg. Ilyenkor meg kénytelen vagyok én megcsinálni az ő munkáját aztán este 8-9-10-kor még mindig az irodában ülök. Nekem is van családom én is inkább szívesebben lennék velük mint annak a munkáját végezzem akinek fizetek azért. Az anyagiak meg a másik dolog. Luxus manapság olyan alkalmazott aki nem 100%-os valami oknál fogva.

Kezd már kicsit elegem lenni belőle. Kb egy hónapja már finoman beszéltem neki erről, de nem nagyon változott a helyzet.

Szerintem elválnak útjaink.


2012. okt. 12. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

1. Ne FINOMAN beszélj vele, hanem nyiltan közöld, hogy egy hónapot kap arra, hogy változtasson a viselkedésén, tehát konkrét figyelmeztetést és lehetölet irásban (is).

2. Ha nem dolgozik rendesen, akkor nincs értelme fizetni neki. (Kivéve, ha átmeneti problémáról van szó és indokolt a hiányzás, de belátható idön belül megszünik az állandó hiányzás)

3. Ha nem változtat a figyelmeztetés ellenére sem a hozzáállálsán, akkor nyugodtan küldd el, azért nem ad senki fizetést másnak, hogy a munkát azért saját maga végezze el.

4. Az, hogy valakinek gyereke van, nem mentség arra, hogy folyamatosan lóg a munkából, egy gyerek nem indokolja, hogy a munkaadó eltartson olyan valakit, aki nem dolgozik.

2012. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor az anyuka vigye haza a munkát.
2012. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A leírtak alapján ez már túlmegy a tolerálható szinten. Másoknak is van családjuk, mások is megoldják valahogy.


Ez már megalapoz(hat) egy felmondást, még megtámadni se nagyon tudná, ha rendesen megindokolod. (Én a helyedben azért egy ügyvéddel is konzultálnék erről, mert egy későbbi esetleges per esetén meg kell tudnod védeni az indoklást, és ezért nem mindegy, hogy van megszövegezve - ügyvédjelölt vagyok, sok ilyet csinálunk, tényleg nem mindegy!).

Előtte jó lenne, ha írásban figyelmeztetnéd!!

2012. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, az mennyire korrekt dolog, hogy a gyerek mögé bújva lóg a munka elől? Nekem is volt anyám, mégsem lógott a munkahelyéről sohasem!


Mert az még szerintem beleférne, hogy 38 fokos lázas a gyerek, el kell vinni az ügyeletre. De könyörgöm, az, hogy EDZÉSRE kell vinni?! B@ssza meg (már bocsánat)a kedve anyuka nem tudta előre, hogy neki akkor MUNKAIDEJE van, mikor beiratta a gyereket délután egy edzésre?! Inkorrekt magatartás, az meg pláne, hogy utána nem visszajön befejezni a melóját, hanem sz@rik bele és otthagyja neked... De gondolom a havi fizuért sorban áll időben...


Most tekintsünk el az emberi oldalától, nézzük egy picit a lehetőségeidet:


Arra hivatkozva SEMMIKÉPP se rúgd ki, hogy sokat elkéreckedik, ugyanis TE engedted el! Mondhattál volna neki NEMET is! Ez nem lehet indok, ezzel a gatyád leperli rólad ha kirúgod.

Szép, nem szép, mondd meg neki, hogy mostantól nincs lógás, mert meló van. Pont. Ugyanis te NEM VAGY KÖTELES őt elengedni se az oviba a szülőire, sem pedig a fociedzésre a sportpályára.


Ha ebből megérti és elkezd jól dolgozni, akkor mindenki boldog.

Ha viszont ebből sem ért és "beteg a gyerek" felkiáltással nem dolgozik továbbra sem (arra ha minden igaz kaphat "felmentést" jogszerűen) akkor feltűnően ellenőrizd a munkáját és ahogy bármilyen hibát vét ÍRÁSBAN figyelmeztesd. A 3.-nál repülhet és nem tud majd vele mit kezdeni.

2012. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1. válaszoló írta:

elbeszélgetni vele, de nem barátként, hanem főnökként, és ha nem kapja össze magát, akkor mehet az utcára.

Esetleg -ha van olyan munka- haza is viheti, és ő legyen fent 10-ig. Számítógép szinte minden háztartásban van, könyvelést meg tudja csinálni otthon is, internet ugyancsak általános dolog, feladni is tudja a bevallásokat.

2012. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Még egyszer hangsúlyoznám az ÍRÁSBELI figyelmeztetés szükségességét az elbeszélgetéssel szemben!!!

Nem tudom elégszer kiemelni, hogy ez később egy esetleges perben mennyire fontos lesz!!!

2012. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Figyelmeztesd.Nem tudom mit képzel magáról az ilyen most komolyan.Gyerek mögé bújni,hihetetlen,nem,hogy örülne,hogy dolgozhat és van mit enni.

Én nálam mindig a meló az első speciel,ezt a multinál próbálja eljátszani,ott második figyelmeztetésre mehet a sóhivatalba kapálni.

Adj neki ultimátumot,mert el van kanászosodva.

Ez egy munkahely,nem pedig klubgyűlés.

Engem meg mindig zavarnának haza,amikor látnak este dolgozni,nem egyszer volt,a menedzser azt mondta péntek este 10 volt,ha még 5 perc múlva itt lát kivág az irodából :D:D:D

Így kellene mindenkinek akkor nem lenne ez a pénztelenség,hanem haladna mindenki.

Szóval a lényeg nyugodtan szólitsd fel még egyszer aztán írásban is,ha úgysem akkor rúgd ki.

Egyenlőre te vagy a góré és nem ő.

2012. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!