Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek diákként a pénzemmel?

Mit kezdjek diákként a pénzemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok 16 éves múltam és van félre tett 120 ezer forintom, amiket különböző alkalmakra kaptam, meg van amit magamnak kerestem.


Mit tegyek vele? Szeretnék belőle többet csinálni esetleg bankba ami diákoknak kedvezményt ad, tippek, weboldalak?

Köszönöm!


2012. okt. 25. 21:34
 1/8 anonim válasza:
100%

ADDNEKÜNK :D

Komolyra véve a szót, nézz szét a bankokban,kösd le aztán majd kamatozik. vagy fordítsd olyanra amiből később megélsz. tanfolyam v vmi.

Esetleg kezdj belőle vmi hobbit ami később jövedelmet hozhat, pl szerelés vagy nemtudom amit szeretsz csinálni :)

Üdw

2012. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Add nekem! :D

Nos a pénzzel sok mindent kezdhetsz.Jó dolog az,hogy nem költötted el mindenféle hülyeségre,ahogy sok korodbeli csinálja.Takarékszövetkezeteknél,bankoknál van lehetőség arra,hogy berakd.Ott kamatozik.De ehhez szerintem valamelyik szülő segítsége is kell.

Bővebben bankoknál,takarékszövetkezeteknél érdemes érdeklődni.szülőt vigyél magaddal.

Sok sikert!

2012. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
31:38-as jól írta.egy tanfolyam nem hülyeség.Ha okosan választasz,és olyat ami érdekel a későbbiek során több pénzt is tudsz belőle csiszolni.És az se utolsó,hogy azt csinálod pl amit szeretsz.
2012. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már írta az egyik előttem szóló hogy tanfolyamra kellene fordítanod, ez tényleg nem hülyeség, meg szerintem a pénzedet tedd el valami jó helyre és fog még hozzá jönni pénz ami olyan 18-19 éves korodra szerintem biztos jól fog majd jönni. Ha esetleg tovább szeretnéd fejleszteni a nyelvtudásodat célszerű abba belefektetni mert egy külföldi munkán ha kened vágod az adott nyelvet akkor olyan jó álláslehetőséget is kaphatsz hogy annak a pénzednek akár az 5X sét is viszontláthatod majd, persze ez sem rövid idő. Vagy ahogyan szintén írta egy előttem szóló, kezdj bele egy hobbiba, barkácsolás, szerelés és sorolhatnám ha otthon saját magad képzed és végül szakmával kitanulod rendesen akkor akár saját vállalkozásba is kezdhetsz vagy egy jó céghez bekerülsz és akkor szintén visszakerül a pénzed többszöröse is akár.

Amit én javaslok az az hogy szerintem a bankokat hagyd a fenébe annyira nem kamatozik jól hogy megérje főleg ha párszázezerről van szó, szerintem a legcélszerűbb az ha veszel magadnak valami járgányt vagy kerékpár vagy robogó ha van rá jogsid esetleg még gyűjtögess tedd le a jogsit autóra később szerezz valami autóféleséget ha még keresel hozzá főleg diákmunkákból aztán mellékállásként vagy tanulás mellett vállalhatsz futári munkát is esetleg, és azért az sem rossz, az éttermek elsősorban fiatal, munkaerőt keresnek erre a célra, és szerintem kezdésnek bőven jó lesz az is.

2012. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Vegyen egy bringát és vállaljon szórólapozást.A maradék pénzt meg rakja félre.Gyűjtögesse később még szüksége lehet rá.Tanfolyam,jogosítvány..stb.
2012. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pl. nyitsz egy bankszámlát (mondjuk OTP Junior, de persze bármi más is lehet), és beteszed. Egy részét lekötheted, vagy akár az egészet - attól függően, akarod-e használni a pénzed. Ha lekötöd, többet kamatozik, de, ha fel kell törnöd, akkor rosszabbul jársz vele. Tehát ezt gondold át.

Vagy pedig tényleg fizetsz belőle valamilyen tanfolyamot (jogsi, nyelvsuli, vagy bármi)... Ez befektetés a jövődre nézve, tehát mindenképp megtérül.

2012. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 25. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy leírjam neked a saját sztorim a kérdéseddel kapcsolatban.


Kiskoromtól kezdve a szüleim nem bízták rám a zsét, hanem egy füzetben elismerték az átvételét, és kamatot fizettek rá (25% volt, az akkori infláció).


Nem bíztak bennem, de nem is tudták, hogy ezzel kedvező hatást váltanak ki:

Egész gyerekkoromban azt láttam, hogy a pénzből akkor lesz több, ha nem költöm el, hanem lekötöm.


19 éves koromban kezdtem dolgozni kis fizetésért, de követtem a fenti receptet, és évekig képeztem magam a pénzügyek, tőkepiacok, befektetések területén.


A tőkejövedelmem és a megtakarításom azóta is csak gyarapodik, 2 velem egykorú ismerősömről tudok csak, aki anyagilag "jobban áll" nálam. Az összes többi majdnem hónapról hónapra él, semmi megtakarításuk, és állandóan panaszkodik.

Elvileg megélhetnék csak ebből is, de van egy sima állásom is, de csak a fix készpénzbeáramlásért.


Nem tudom, lehet-e már értékpapír számlád fiatalkorúként, illetve mi a kockázatvállalási hajlandóságod, milyen időtávra akarod, de az alacsony kockázatú befektetésektől (állampapír, bankbetét) nem lesz bajod. :)

2012. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!