Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma utaltam át az OTP bankon...

Ma utaltam át az OTP bankon keresztül. És már 15 perce a tranzakciós állapotnál azt írja hogy várakozó. Nem utalták még át vagy szombaton nincs átutalás?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Az majd csak hétfőn teljesül.
2012. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Munkaszüneti napokon a bankokban sem dolgoznak, így nem is fog teljesülni az átutalásod, csak az első munkanap (azaz hétfőn) reggelén.
2012. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. nov. 3. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze az egésznek ahhoz, hogy nem dolgoznak hétvégén a banki alkalmazottak. Elektronikus átutalásról beszél a kérdező. Az átutalási időszak hétvégén, pontosabban péntek este 6-tól hétfő reggel 8-ig zárva van. A kutya nem nézi a bankban, hogy napi több tízezer átutalás kitől és hova megy a neten keresztül.
2012. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,otthoni el. átutalásról van szó.Teszveszröl való vásárlás végett.
2012. nov. 3. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
20:12! Bankban dolgozom, IT-n. Hidd el, hiába elektronikus az átutalás, elég sok mindent az operátorok és a rendszergazdág végeznek. És mivel az átutalások lekönyvelése, a különböző rendszerekben történő elszámolása igen bonyolult és összetett folyamat, nem lehet teljesen automatizálni, szükség van az emberekre. És mivel nem mindenki dolgozik hétvégén és ünnepnap, ezért van lezárva az átutalási időszak ezekben az időszakokban.
2012. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért azt nehezen hiszem, hogy minden egyes átutaláshoz kell egy ember a bankokban. Nincs is annyi alkalmazott összesen, ahány átutalást indítanak naponta. Pláne, hogy most már 4 órán belül meg kell érkezzen idegen bankok között. Nem ellened beszélek, de akkor valami automatika csak kell, hogy legyen. Bankon belül meg aztán tényleg azonnali a tranzakció.
2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

" Azért azt nehezen hiszem, hogy minden egyes átutaláshoz kell egy ember a bankokban. Nincs is annyi alkalmazott összesen, ahány átutalást indítanak naponta. Pláne, hogy most már 4 órán belül meg kell érkezzen idegen bankok között. Nem ellened beszélek, de akkor valami automatika csak kell, hogy legyen. Bankon belül meg aztán tényleg azonnali a tranzakció."

Valóban, nem beszélünk el egymás mellett: nem minden tranzakcióra kell egy ember, ezt jól látod, és én sem azt mondtam. Csak azt, hogy a rendszerek között olyan bonyolult a kapcsolat, és annyi helyen kell az áttöltő scripteket (automatizmus), programokat (automatizmus) lefuttatni, hogy nem lehet mindent automatizálni.

Példa: vásárolsz egy OTP-s Visa kártyával egy K&H terminálon. A tranzakció egyszer elmegy a Visa felé, onnan megy az OTP-hez, és megy a K&H-ba, ott a 4-órás időközönként csoportosítva küldik tovább az OTP felé. A beérkezett tranzakciót a kártyakezelő rendszer fogadja, ez egyből bekérdez a kártyacsalásokat figyelő rendszerbe (gyanús helyszín, összeg, stb...), továbbítja az adatokat számlavezető rendszerbe, hogy vonja le a számláról az összeget. Ha hitelkáryta, akkor még fedezetellenőrzés is megy, ami megint egy rendszerkapcsolat. És a végén a Visatól kapott adatokat összevetik a többi banktól kapott adatokkal, és kiszűrik a hibákat. Közben meg küldik az adatokat a többi rendszerbe, legyen az valamilyen reporting rendszer, vagy más számlavezető rendszer, stb...


A lényeg, hogy nagyon bonyolult tud lenni egy banki architektúra.


(az OTP-t és a K&H-t csak hasraütésszerűen írtam, nem ott dolgozom, úgyhogy nem tudom, hogy néz ki pontosan az ő architektúrájuk)

2012. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!