Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs itthon már mit ennünk!...

Nincs itthon már mit ennünk! Szó szerint! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Édesapám 55 éves,8 éve van a munkahelyén.Anyum 57,Őt 6 év után elküldték az állásából,mert megszüntették a településünkről a buszjáratot,ami hordta.Én pedig 21 éves vagyok,fél éve végeztem a tanulmányaimmal,és sehol sem találok munkát,pedig már mindent bejártam ez ügyben!Egy éve még nagyon szerényen,de meg tudtunk élni,de mára már étel sincs az asztalon!Ha van is,minden nap krumpli és bableves.Ezzel jelen helyzetben nincs is bajom,hisz megbecsülöm,hogy legalább ez is van.Csak azért írtam le,hogy éreztessem,mennyire rossz a helyzet.A lakáshitelt még pár hónapig fizeti helyettünk a biztosító,de utána jön a pokol:lejár a határidő,és nekünk ell valahogy fizetni,de nincs semmink,amiből tellne rá,így lehetséges,elárvezerik a fejünk felől!Nincs tüzelőnk sem,és nem is lesz!Az internetet sem tudtuk fizetni,és egyéb hasonló "élvezeti" szolgáltatást,ezért kikapcsoltak mindent a villany és a víz kivételével.Annyira sz*r a helyzetünk,hogy minden nap könnyes szemmel kelünk,fekszünk!Kilátástalan!Anyumnak még van jópár éve nyugdíjig,addig pedig lehetetlen elhelyezkednie,mert mindenhol elutasítják a kora miatt.Én pedig 21 évesen szégyen szemre még takarítani sem kellek több,felsőfokú végzettséggel,nyelvtudással,annyira nincsen munkalehetőség itt nógrádban.Annyira rossz,elzárt környéken lakunk közlekedés szempontjából,hogy még munkásbuszok sem járnak.A házat nem tudjuk eladni,mert van rajta bőven kölcsön.Ezért a költözés kizárt.Tudom,hogy nem old meg semmit,de néha már az öngyilkosság gondolata foglalkoztat.De az tartja bennem a lelket,hogy elég nyomora van a szüleimnek,nem szeretném őket még azzal is romba dönteni,hogy a lányukat elveszítsék.Hatalmas fájdalom lenne nekik.Nem szeretném,hogy szenvedjenek.Túlságosan szeretem,és tisztelem őket.Külföld megint nem jöhet szóba.Apámat elutasítják a kora miatt,anyumat szintén,nekem pedig alaptőkére lenne szükségem a kijutáshoz,ami szintén buktató.Anyum még segélyre sem jogosult,mert a hivatal megállapította,hogy apám túl jól keres a havi 57 ezrével,hogy 3 ember megéljen egy háztartásban.Nevetséges!Nem akarunk télen megfagyni,és éhen halni!Nekem karácsonyra nincsen vágyam,különös kívánságom,egyet kivéve:munkahelyet akarok,és megélhetőséget!Mit tegyünk? Egy elkeseredett 21 éves nő.
2012. nov. 13. 16:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Ingyenkonyha, Bartosizmus, rendszeresebb munkakeresés.
2012. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Te mifféle rendszeresebb munkakeresésről beszélsz??? Nem érted hogy minden lehetségest megpróbáltunk?
2012. nov. 13. 16:49
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha ilyen helyzetben lennél,biztosan nem lennél ennyire rosszindulatú!
2012. nov. 13. 16:50
 4/22 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz és mondd el nekik a panaszodat. Egy nyugdíjas házaspár is így járt, és segít nekik az önkormányzat.

Azért az mégis nonszensz, hogy valaki éhen-hal vagy megfagy.

Menj be a munkaügyi központba és kérj közmunkát. Sok sikert.

2012. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Menjetek valami alapítványba, az tud segélycsomagot adni néktek. Fát a helyi erdészeten kell megérdeklődni, ha nem adnak akkor szedjetek össze ágakat stb. Ha jól nézel ki, keress egy hapsit és probléma megoldva.
2012. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Vagy akár börtönbe is kerülhetsz erre a 4-5 hónapra, mégis csak jobb, nem?
2012. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de számomra nem ilyen vicces a helyzet.
2012. nov. 13. 17:28
 8/22 anonim válasza:
Szerintem menj ki külföldre dolgozni, pl Ausztriába. 1 hónap alatt keresnél annyit, hogy helyrejönnétek.
2012. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

az első nem ír hülyeséget, nem kell lehurrogni.


tescoban mindig van munka...meg ilyen vacak helyeken, de nah hát ha kell a pénz akkor bármit.


nem tudom honnan netezel de máskor írj egy önéletrajzot és küldd el mindenhova! minimum 30 helyre, a leggagyibb munkáktól kezdve a komolyabb melókig is akár.


nem tudom pontosan merre laksz, de ha egy ilyen kis pusztulat hely akkor kénytelen vagy mozdulni...

21 vagy, nem fogsz belehalni ha pár várossal arrébbköltözöl, esetleg a fővárosba albiba vagy egy szobába a munkáért.

(itt megjegyezném hogy én Londonba költöztem 21 évesen azért hogy anyagilag stabil hátteret teremtsek magamnak, amit a szüleim nem tudtak megadni az meg azért nem kis távolság)


ha nincs munka a környéken neked kell mozdulnod


másik: önkormányzat, tessék szépen addig kopogtatni amig igenis nem adnak segélyt

másrészt kérhettek menzás kaját helyi iskolában, óvodában és a kaja máris megoldva - ismerősöknek is így van étel az asztalon kis ételhordozóval áttbattyognak az oviba és azt eszi a család, jobb mint a semmi!


esetleg önkormányzaton lehetne valamilyen állást kapnia a szülőknek, pl. takarítás, vagy pakolás vagy akármi...


jah és mégvalami, hisztit abbahagyni, tudom nem könnyű, de azzal hogy minden este-reggel sírva keltek és fekszetek jobb NEM lesz. a dolgokhoz pozitívan kell állni, akármennyire is utálom ezt az agykontroll nevet, de másképp jönnek a dolgok és te is másképp érzed magad hogy pozitívabban állsz hozzá mindenhez


egyébként még kérhettek segélycsomagokat - máltai szeretetszolgálat, meg ilyen helyeken, vagy csak a neten hirdetésben,

esetleg csinálhatsz olyat hogy cseréltek dolgokat, pl. ti adtok valakinek régi ruhákat, gyerekjátékokat, cserébe to kaptok ételt vagy tüzelőt


nógrádban gondolom van erdő, erdészetre is be lehet menni, lehet ha besegítesz valamiben adnak tüzelőt


kilincselni kell nem sírni.

tudom nyers vagyok, de én is éltem jóban-rosszban és khm. a jóért tenni kell, törni az utat előre és meg lesz az eredménye.


2 éve koliban kaptam 2000 forintot egy hétre enni meg tisztálkodásra meg minden iskolás dologra.

most egy hét alatt 425 fontot keresek, kaja szállás, zsebpénzt kapok még mellette. számold ki.


akár pár hónap munka után el is tudsz menni külföldre és akkor pedig végképp rendberázódnátok.

400-600.000-es fizuval nem sok idő kifizetni a házat gondolom.

mennyire beszélsz angolul? ki tudja esetleg tudok később segíteni...

2012. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt érzek veled, és sajnálom ami veletek történik. Tudom hogy egyáltalán nem vígasz, de sajnos nagyon sok magyar család él úgy ahogy ti, vagy még úgy sem.

Azt kívánom, hogy tartsatok ki, és tartsatok össze, szeretetben könnyebb átvészelni a krízishelyzeteket. Neked meg azt ajánlanám, hogy menj ki külföldre, olyan helyre ahol szállást és ellátást biztosítanak, ahhoz nem kell indulótőke, szinte csak az utiköltség. Egyébként mi is ott tartanánk ahol ti, ha nem jöttem volna én is ki külföldre dolgozni.

2012. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!