Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi mondható a legbiztosabb...

Mi mondható a legbiztosabb befektetésnek?

Figyelt kérdés
8 számjegy nagyságrendű összeg esetén. Eddig talán az állampapírra voksoltam volna, de ahogy mostanság állnak a dolgok... Ingatlan hasonlóan. Hova lehet fordulni tanácsért?

2012. nov. 22. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó kérdésre: pl ide, de minden szentnek maga felé hajlik a keze (a biztosítási ügynök biztosítást fog javasolni, az ingatlanbróker ingatlanbefektetést, stb).


Mindenben van kockázat.

Szinte bármit lehet államosítani, vagy fizetni kellene az őrzéséért és még úgy sem lenne teljes bizonyságban, és akkor a hozamra még nem is utaztunk.


A hitvilágodtól függően válassz (tehát ha abban hiszel, hogy az ingatlant nem államosítják, hogy az amortizáció kicsi és a bérleti díj fizetési hajlandóság nagy, akkor fektess ingatlanba, ha a részvényekben bízol hosszú távon, akkor abba, stb).

2012. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még mindig az állampapír és a bankbetét a legbiztonságosabb, bár ez utóbbi soványka hozammal. Ha parázol, akkor diverzifikáld a befektetésedet, rakd különböző dolgokba.
2012. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hova lehet fordulni tanácsért?"


Befektetési tanácsadó cégekről hallottál már?

2012. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, hogy hova fordulj, első jól mondja. Mindenki azt fogja ajánlani, ami az ő érdekeit érinti. Leginkább olyan emberhez fordulnék aki maga is befektetéssel foglalkozik, de nem mint ügynök vagy értékesítő.

Én az állampapírt és a banki lekötést nem nevezném befektetésnek. Szeretem mikor néhányan írják, hogyha lenne 100 milliójuk akkor beraknák a bankba és milyen jól élnének a 8%-os kamatból, de azt már nem tudják, hogy van infláció és kamatadó, aminek köszönhetően jó ha eléri az 1% körüli reálhozamot a "befektetés". Ez igaz a banki lekötésre és az állampapírra is. Ezek arra jók, hogy a pénzed értékállóságát bebiztosítsd, de gyarapításra semmiképpen sem. A jó befektetéseket soha nem a médiában fogják reklámozni.

Szerintem egy normál állapotú gazdaságban ingatlanba és vállalkozásokba érdemes fektetni, de hát ugye ez jelen esetben hazánkban lehetetlen, romokban a gazdaságunk.

Ha meg akarod tartani a pénzed reálértékét akkor tedd be bankba, ha gyarapítani akarod akkor hosszú távra talán arany vagy külföldi érdekeltségu befektetési alapokat mondanék. Nyilván ezeknek van némi kockázata.

2012. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hájaaa ***** válasza:
Arany, ezüst, ingatlan!
2012. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!