Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb mondja annak hogy Amerikabol hazakeruljenek kulonbozo arucikkek?

Figyelt kérdés
Megvadulok hogy kint Amerikaban mennyire olcsok a ruhak meg a muszaki cikkek...Tegyuk fel hogy van ismerosom kint akihez oda tudnam rendelni a dolgokat, de o hogy juttassa el hozzam? Posta? Vagy az a legjobb ha megvarom amig jon Mo-ra, es csak siman elhozza? Kinek milyen otlete van erre? En sokat gondolkoztam rajta de ezen a ket opcion kivul nem jutott mas eszembe...

2012. nov. 26. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

3. opcio: ha Californiaban el, akkor felkeresi a ..... (reklam helye) magyar-amcsi szallitmanyozasi ceget, akik kontenerben visznek cuccokat. Kuldhet csak egy kis dobozt, de megtoltheti az egesz kontenert, majd kb. 5 het hajozas utan a cuccot fel lehet venni a szentendrei irodajukban.


Az arak a csomag meretetol/sulyatol fuggenek. Termeszetesen nem eri meg veluk egy DVD-t kuldeni, azt inkabb postara adhatja, de nagy meretu vagy nehez dolgokat, amik raernek utazni, azokat mar gazdasagos veluk szallitattni. En mar kuldtem veluk zenei cuccokat (erosito) meg nyerget es meg voltam elegedve mind arilag mind megbizhatosagilag.

2012. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az amerikai árak nettó árak! Azokra még rámegy az ÁFA... Ha ott nem fizeted ki az ottani "sales tax"-ot, mely államonként változó átlag 10-15%, akkor az EU-s (magyar 27%-os ÁFA) még rájön! 40.000 Ft feletti értéknél meg a vám!


Szóval bármilyen amcsi webshopos árat látsz, arra még min. 20%-ot rákell számolni, plusz utána a ptkg. hazahozatal és már úgyanott leszel, mintha EU-n belül vennéd meg - nem spóroltál! Persze trükközéssel (ismerős elhozza, stb. postán feladva - kisebb érték feltüntetve meglehet oldani, viszont ha lebuksz és nagyobb értékű, az bűncselekmény)

2012. dec. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha mindent kifizetek rendesen akkor sem ugyanott vagyok...Most volt black friday, olyan deal-ek voltak hogy nem hittem el. Amit en neztem az egy 250 gigas PS3 Slim volt, 4 jatekkal (valami limitalt uncharted 3 dupla edition, meg meg valami hasonlo limitalt valami, arra mar nem emlekszem mi), mindez 200 dollarert...Ha erre meg 100 vagy 150 dollar rajon pluszba, akkor se vagyok ott mintha itthon probalnam ugyanezt megvenni...Csak ez a gep maga 80-90 ezer itthon, es akkor meg a jatekokrol nem beszeltunk aminek darabja 10-12ezer korul van...



Mi annak a csomagkuldo cegnek a neve? Van ember Caliban is.

2012. dec. 4. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Na azt még jó hogy nem sikerült megvenned, mert utána az itthoni játékokkal nem tudtál volna mit kezdeni vele.
2012. dec. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy hozzátenném, hogy való igaz, hogy SALE-ban vásárolsz, akkor hiába vámolnak, áfáznak, meg postáznak, még akkor is sokkal olcsóbban jössz ki.


Én sminket reneltem onnan, FedEx hozza, szóval nem is postát válaszottam, hanem a legdrágább szállítást, a csomag 110 dollár szállítással együtt, vámot nem kell fizetni, mert nem éri el azt az értéket, de ha az áfát kifizettetik velem még akkor is olcsóbb, mintha itthon venném. Itthon ugyanez a csomag lett volna vagy 50 ezer, bár van benne olyan is, amit itt gyakorlatilag elérhetetlen. És nem is hamisítvány, mert a gyártó hivatalos amerikai webshopjából jön.


Még azt érdemes megpróbálni ha van szlovákiai ismerősöd, hogy hozzájuk érkezteted, és ő küldi el neked. Ott kedvezőbbek amit rá kell fizetni, mikor meg onnan tovább küldi, ide már nem kell semmi fizetni, mert eu-n belül vagy.


De nem árt tudni, hogy nem mindent lehet itthon lejátszani, ami onnan jön, meg nem mindent lehet itthonról beletenni egy onnan származó készülékbe, mert van ez a régiókód baromság

2012. dec. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen... ~6.000 Ft felett ÁFÁT kell ráfizetned, mely magyarba 27% & ~40.000 Ft felett ÁFÁ-t és Vámot, az ÁFA ugye most fix 27% a vám meg 0-15% között az átutípusától függően, szal legrosszabb esetbe plusz 40% még az árú értékén felül valami, meg persze a szállítás... (mely lehet ingyenes <--- ez általába nem trackingelt, nagyobb érték esetén tracking-el (nyomonkövethető), vagy futárral (FedEx, DHL, UPS) ez gyorsabb, de drága is... 1-2hét és ~5.000 - 10.000 - 15.000 Ft közötti szállítású)


Szóval vegyünk egy 250GB PS3-at (és itt ilyen műszaki cikknél igen, bejátszik a régiókód is, szal itthoni játékokkal használhatatlan)

amazon.com-on 280$ (nettó) ez most 65.000 Ft erre rájön a 10.000 Ft szállítás plusz számold rá a 40%-át (áfa - vám), lesz 105.000 Ft

Ezt a típust magyarba bruttó 70.000 Ft körül találtam most... (most pl. 64.000 buttóért találtam 500GB-os slim PS3-at... konzolstudio.hu)

De tegyük fel ez a termék csoport a 0%-os vámba tartozik... (most fogalmam sincs ez minek minősül... videojáték), akkor csak a 27% ÁFA van, akkor a 65.000 + 10.000 Ft (szállítás) = 75.000 Ft plusz rájön az ÁFA (igen, az szállítást is meg ÁFÁzzák) ez így 95.000 Ft-ra jön ki... persze ha trükközik az ember és kisebb értékű csomagként ajdák fel (bár hivatalos webshopokkal ezt nem lehet eljátszani, akkor az ÁFÁ-t is meg lehet úszni, így "csak" 65.000 Ft-ba plusz posta = 75E Ft-ba van a cucc... de annyiért gyakorlatilag itthon is megkapod!


Írtad a 200$-os árat (a black friday-eset, de ez csak személyesen vehető meg, online nem akcióznak ilyet), az esetébe 46.000 Ft nettó vagy teljes árként ~65.000 Ft vagy trükközve ~59.000 Ft vagy ~46.000 Ft! Ez a 65.000 Ft-os ár mégjó is lenne, mert ugye írtad, hogy játékot is adnak mellé ilyen áron, viszont ott lesz a régiókód, azaz csak USA-s játékkal tudod majd használni...


Szal hülyeség lenne! (legalábbis szerintem)

Max trükközéssel tudsz valóban kedvezőbb áron PS3-at venni, de akkoris ottlesz a régiókód, és se "spóroltál" vagy csak max. ~5.000 Ft-ot spóroltál (és még "adót is csaltál")

2013. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!