Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez tudok kezdeni? Hogyan...

Mihez tudok kezdeni? Hogyan menjek neki a dolognak?

Figyelt kérdés
az apai nagyszüleimtöl örököltem egy fél házat debrecenben, belterületen. a másik felét az ápám örökölte.. neki lett egy gyereke aki most négy vagy öt éves. amikor betöltöttem a 18.életevemet ő pont elötte átiratta a gyerekre az ő részét vagyis én most az öt éves gyerekkel vagyol társtulajdonos. a lényeg viszont hogy én szeretném megkapni részem az örökségből, de nekem nem kell a ház hanem szeretném ha kifizetne . vagy adjuk el a házat és osztozkodjunk.. de mivel saját pénzböl ugye nem tud kifizetni ezért nekem el kell inditani egy pert a gyerek ( képviselője) ellen. ds mivel kiskoru ezért be kell vonni a gyámügyet is. van valakinek tapasztalata hogy mennyire fog ez kb elhúzódni vagy mi lesz ilyenkor?
2012. nov. 29. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van némi tapasztalatom, és el foglak keseríteni. A gyámügy nagyon erősen védi az ügyfelét. Nagyon keményen belemennek az ügybe, mert nekik az a fontos hogy a testvérednek amije van az meg is maradjon.

Apudat a ház vásárlására nem tudod köteleztetni, hiszen nem az övé. AZ öcséd meg nem legalább 18 éves koráig nem fog vele foglalkozni.

A bíróságon meghallgatnak, és mérlegelik hogy miképpen lehet úgy megoldani hogy mindketten jól járjatok. De ez nem fog menni, mert ha a bíró engedélyezi is a ház eladását, neked biztosítanod kell ugyanazokat a körülményeket az öcsédnek ami most is van neki.

Tegyük fel hogy nagy házról van szó. Kiszámolják hogy kettőtöknek ha felesbe menne a ház, akkor külön másfél szobás+összkomfortos lakás lenne.. Neked ha engedélyt kapsz az eladásra úgy kell eladni hogy az öcsédnek a saját rész meglegyen. VAgyis a másfél szobás+összkomfortos ház. Figyelemebe veszik hogy helyileg hol van az ingatlan. Azt nem teheted meg hogy pl: a városközpontban található ingatlanért cserébe (ahol van minden, óvoda, iskola stb) egy Debrecen határában lévő kis parasztházat adsz..

A gyámügy mindent mérlegel. A lehetőséget meg fogod kapni, csak éppen nem fogsz tudni élni vele.. Annyiért nem fogjátok tudni eladni, hogy mindketten jól járjatok..

2012. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tehát akkor nekem most megérné pénzt áldozni űgyvédre meg a perre vagy hagyjam vagy mi? hiszen nekem já a részem nem? nem volt beleirva a papirba amit anno kaptam hogy mikor kérhetem a részem csak az hogy mivel önjogú letten ezért kikérhetem a részem...
2012. nov. 29. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!