Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elszeretnèk kezdeni...

Elszeretnèk kezdeni gyúrni de viszont nekem van egy olyan problèmám hogy rosszul mukodik az egyik szívbillentyüm. Nem tudom van e-olyan nagy jelentosege a dolognak! Most akkor nem lehet igy elkezdeni?

Figyelt kérdés
Kreatint is szeretnek szedni...
2011. márc. 21. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
kérdezz meg 1 sportorvost,a kreatin meg ráér 1 év múlva!
2011. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


A hobbiszerű testépítést nem zárja ki a szívbillentyű hiba, de mindenképp ajánlott egy sportorvost felkeresni.

2011. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bix ***** válasza:
mindenképp sportorvos. egyébként meg én személy szerint nem javaslom, a keringésre elég komoly hatással van akár egy hobbi szintű, de jól eltalált edzés is, gondolom még fiatal vagy ha itt kérdezel ilyet, így semmiképp nem kezdeném el orvosi engedély nélkül...
2011. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Orsolya Doktornő! Köszönöm a válaszát. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a fiam rendszeresen jár kondizni és, hogy az aktív edzésektől romolhat-e az állapota? Bármennyire fáradt az edzéseket ki nem hagyná. A test felépítésén is jól látszik az edzés eredménye. Én aggódom mert azt mondták, hogy akinek Mitralis prolapsus betegsége van azt a nehéz fizikai terheléstől kímélni kell. De a fiamat a sok iskolai stressz miatt az edzések éltetik és ez ad értelmet a mindennapjainak. Ő büszkén mondja nekem, hogy mekkora súlyokat tud kinyomni (50-70 kg) én meg aggódom nehogy valami baja legyen. Várom válaszát, egy aggódó édesanya.

2011-03-24 08:54

Kedves kérdező! A nagy súlyok emelgetése hirtelen vérnyomás-emelkedést eredményez, ez terhelheti a beteg billentyűt, ronthatja annak az állapotát. Ha jelentősebb, II fokú billentyűelégtelenség áll fenn, ill. a billentyű szerkezete is megvastagodott, myxomatosus, erre nagyobb valószínűséggel lehet számítani. Enyhe billentyűhiba esetén, ha nem társul ritmuszavar sem az eltéréshez, elvileg nem tilos az ilyen típusú sport, de rendszeres kontroll javasolt. Mindenesetre konzultáljanak a kezelőorvossal, aki gondozza a fiút és rendszeresen látja UH-gal a billentyűt.



egy profibb válasz:)

2011. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!