Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBAY-el kapcsolatban lenne...

EBAY-el kapcsolatban lenne néhány kérdésem!?

Figyelt kérdés

1.Ha veszek egy terméket az ebay.com-ról akkor honnan tudhatom mikor érkezik meg,lehet követni valamilyen szám alapján?

2. Hogyan kell fizetni? forintban ugye, nem euróban vagy dollárban?


2012. dec. 1. 22:46
 1/9 anonim válasza:
100%

Általában oda van írva, hogy mennyi a várható szállítási idő. Ha Nagy Britanniából jön akkor 1-2hét, ha mondjuk Hong Kongból akkor 3-4hét. Követni nem lehet a csomagot.

Nem forintban kell fizetni. Ugye pay-pal kell hozzá. Amúgy meg a termék mellé va írva, hogy pl: 33dollár, vagy 33 angol font. Általában ez a kettő lehetséges, euróval még nem találkoztam.

2012. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megadják a becsült szállítási határidőt, de ha fennakad a vámon EUn kívülről legalább + 2 hét.

Jön a csúcsforgalom HongKong vagy China post még vám nélkül is ca. 6 hét. Minden nagyobb értékű cuccom 5 hét felett érkezett ha nem volt vám.

Bankkártyával PayPalen keresztül átszámított forintban fizetek.

Az Ebay.comon is sokszor áru helye: China, figyelj rá.

2012. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
uspsnel, ups dhl stbnel van tracking number amivel kovetheted az áru útját.
2012. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet követni! Habár nem úgy mint egy GPS, de főbb állomásokat kiírja. Kapsz egy számot, és általában meg is adják melyik oldalon tudod nézni. Ha sima posta hozza, akkor itt is: [link]

Fizetni euróban kell szerintem, de bankkártyás fizetéskor a bank váltja.

2012. dec. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

de mielőtt megérkezik a csomag értesítenek? mert ha nem vagyok otthon akkor nem tudom átvenni..

2012. dec. 2. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szállítással kéred.

Ha posta, akkor kiviszik, ha nem vagy otthon, akkor hagynak egy üzenetet, mehetsz a postára érte.

Futár talán felhív és megkísérli mégegyszer a kézbesítést.

2012. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ..!
2012. dec. 2. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, a futárcég mindig felhív kézbesítés előtt, ha nem tudod átvenni megbeszéltek egy másik időpontot, ha akkor sem, akkor szokott lenni mindenféle futárcégnek lerakatai, és oda teszi le, akkor oda kell érte elmenned. én vidéki vagyok, és tőlünk a 40km-re lévő városban van DHL raktár, ezért én a postait kérem, mert posta a sarkon van ;)
2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ a kérdésemre!!+++ :)
2012. dec. 5. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!