Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre a proteinporral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már kb 1 éve edzek , igaz, hogy nem rendszeresen, volt már olyan ritkán, hogy kimaradt 1-2 hét, de úgy alapjába véve egy éve. Mikor elkezdtem edzeni, látszott is a fejlődés, de most , így 1 év után megállt.

Kb 3 hónapja nagyon sok dolgom volt, és hanyagoltam az edzést, jött is fel rám kb + 5-6 kg, sajnos nem izom :D

Ismét elkezdtem kb egy hete az edzést, gondolkoztam, és szeretnék már kinézni valahogy, mert mint mondtam.. akárhogy edzettem egy éven keresztül, én már semmi fejlődést nem vettem észre magamon, így gondoltam arra, hogy proteinporhoz nyúlok. Egy kezdőnek proteinpor terén mit tudtok ajánlani? Honnan tudom, hogy hány grammot kell inni, és edzés előtt, edzés után, esetleg nap közben is kell? Vn még valami, amit a protein mellé szedni kellene?



#xfbcgfn
2012. nov. 14. 22:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
...továbbá, mint írtam, van rajtam néhány plusz kiló, és ha elkezdeném szedni ezeket a cuccokat, akkor elhíznék tőle? (zsírra értem, nem izomra)
2012. nov. 14. 22:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Hajjaj, teljes képzavar. Ahogy kivettem az írásodból, nincs sima étrended, nemhogy még grammra kiszámolva. Így nehéz fejlődni. Először rakd rendbe az étrended, majd utána gondolkodj a kiegészítőkben.
2012. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van... sőt. Az a helyzet, hogy az az 1 éves edzés kb azért volt, mert olyan suliba jelentkeztem, ahová kellett az erőnlét jócskán.. Na most, el is értem amit akartam, megfeleltem az erőnléti követelményeknek, de az egy év alatt inkább azon voltam, hogy az "erő" fejlődjön, nem pedig a "kinézet". Hülye megfogalmazás, de rem. érthető :) és am igen, nem nagyon figyeltem a táplálkozásra.
2012. nov. 14. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak bajok.:) proteinhez nyúlsz? Ilyen szóhasználat koxnál indokolt, nem pedig egy sima tápkiegnél. Ez csak fehérje nem csodaszer, ettől még nem lesz semmi.

A kaját rakd rendbe, mert anélkül nem sokra mész. Edzés utánra pedig használhatod a tejsavóproteint, de ne csak ettől várd a csodát.

2012. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.
2012. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jaja, perszepersze. Keményen tolod a vasat, csak nagyritkán hagysz ki 1-2 hetet, de akkor meg rádficcen 5-6 kiló...


Barátom, rajtad az égvilágon semmilyen proteinpor nem segít.A proteinpor nem ad alázatot, kitartást, motivációt.

2012. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Montez itt a főnök, rá hallgass :D

am body.builder.hu a legkeresettebb magyar gyúros oldal, ott olvass utána mindennek mert én is sík hülye voltam ezen a téren! Jah és porral gyorsabban fejlődsz 2-3x , hosszú miért, de a lényeg hogy ez nem méreg, hanem ugyanolyan kaja.

2012. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó : én is kb ilyesmit hallottam, hogy a fehérjebevitelt vagy megveszed proteinporban, vagy eszel sok fehérje tartalmú ételt,, pl rizs, hal, stb.. és mindegy, hogy melyiket választod, az majdhogynem mindegy... ez hülyeség lenne szerintetek ?


am kedves utolsó előtti válaszoló, gratulálok neked h be tudsz szólni, közbe meg a szövegértésed egyenlő a nullával, mert rohadtul nem azt írtam :P :D

2012. nov. 14. 23:40
 9/11 A kérdező kommentje:
..és köszönöm a válaszokat mindenkitől ! :)
2012. nov. 14. 23:41
 10/11 *Glissade* ***** válasza:

"vagy eszel sok fehérje tartalmú ételt,, pl rizs, hal, stb"


A rizsbe mióta van fehérve?:) Látom te is csak annyit jegyeztél meg, hogy rizst kel enni csirkével:DD

Nyugi... én is.

De legalább annyit tudok, hogy rizs az a ch forrás. A csirke meg a fehérve forrás:D

Mellesleg azt is, hogy nem mindegy milyen fehérjét eszel, és milyen ch-t. Mert van olyan fehérje ami zsíos, rosszúl szívódik fel, és van olyan ch ami rosz.


Pedig nem is vetemedek arra, hogy testépítésbe fogjak.

Hát nem kéne neked sem:D

2012. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!