Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküliként miből fizetté...

Munkanélküliként miből fizettétek havonta az egészségügyi hozzájárulást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem leginkább azoknak szól, akik ugyan munkanélküliek, de nem regisztrált álláskeresők (maguk nem mentek be, vagy már nem regisztráltak, pl. nem fogadtak el egy sepregetős állást, stb. és ezért kegyvesztettek lette). Én nem kaptam semmilyen támogatást, nem volt ilyen havi rendszerességgel utalt összeg, sem lehetőség tanfolyamra, szóval semmi... jövedelmem sincs és ma jött 12 db csekk, amit be kéne fizetnem a NAV felé. Hasonló problémákkal közdő(k), ezt hogy oldottátok meg?
2012. dec. 17. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem regisztráltál, és nem is akarsz akkor más választásod nincs csak kifizetni, szülőktől kérni rá. Gondolom valahol laksz, na azoktól kérj.
2012. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Én például a Anyámmal lakom,és nem tud adni mert neki sincs miből!!!...Na erre mit lépsz előző?
2012. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

#2-es

Ha nem tudom fizetni bejelentkezek a munkanélkülire és 1 évig fizeti helyettem az önkormányzat. De a kérdezőnek ez nem tetszik mert esetleg elküldenék közmunkára egy év múlva. Most ne haragudj de valamit valamiért.

2012. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Ja egy évig és utánna mi van?Pályakezdő vagyok másfél éve végeztem a suliban,sehová nem kellek...:-(
2012. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Az is több mint a semmi, a kérdezőnek az sem kell.
2012. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ma 21:00:

1 év regisztrált álláskeresői után kaphatsz foglalkoztatást helyettesítő támogatást. Akkor a TBd továbbra is rendezve van és kapsz havi 22800 forintot.

2012. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
69 százalékos, te nem vagy valami talpraesett....
2012. dec. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van egy bizonyos egészségügyi állapot nálam (tehát nem betegség, hanem állapot!), ami miatt nem tanács bizonyos munkákat végeznem, mert besárgulhatok, láz, hascsikarás, hidegrázás, kórház lehet a vége... végső esetben májkárosodás és egyéb. Nem én választottam ezt a helyzetet! Próbáltam olyan helyekre beadni az önéletrajzom, ahol biztos, hogy nem kockáztatom az egészségemet, mert az embernek mi legyen a legfontosabb, ha nem ez?!

Kb. 130 helyre küldtem el az önéletrajzomat, abból 3× kaptam viszontválaszt - "sajnáljuk, de találtunk tapasztaltabbat...", stb. , 1× hívtak állásinterjúra, de az utóbbiról kiderült, hogy kamu állás.


A munkaügyi központba természetesen regisztráltam, néhány hónapon belül hívtak a rendőrségről, hogy akad számomra meló, határnyiladék tisztítás. Ez is az a kategória, amitől kijöhetnek az első mondatban leírt dolgok, úgyhogy hagytam ezt a munkaügyi központot, mert érdemben segíteni úgysem tudnak.


Édesanyám és a nagyszüleim próbálnak segíteni, de nem könnyű a helyzetem, és akkor még jött ez a csekkáradat is. Arra gondoltam, hogy majd akkor fizetek, ha lesz végre állásom, a semmiből nem tudok 80 körüli összeget leakasztani.

2012. dec. 18. 23:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha olyan az egészségi állapotod, hogy bizonyos munkákat nem végezhetsz, akkor az üzemorvosi vizsgálaton ezt jelzed az orvosnak az orvosi papírjaid bemutatása mellett. Ha egészségügyileg alkalmatlannak találnak a felajánlott munkára, akkor nem szeged meg az együttműködési kötelezettséged és nem törölnek a nyilvántartásból.

Ha te úgy gondolod, hogy nem leszel regisztrált álláskereső. mert nem tud neked megfelelő munkát adni a munkaügyi központ, akkor vállalod azt is, hogy magad fizeted az eü.hozzájárulást.

A NAVot nem érdekli, hogy miből fizetsz, ha nem rendezed a tartozásod, elkezdi behajtani rajtad. Ráadásul a késedelmes összegre ráteszi majd a késedelmi kamatot is.

2012. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. dec. 19. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!