Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy végzős egyetemista meddig...

Egy végzős egyetemista meddig rendelkezik biztosítási jogviszonnyal, ha nem talál állást? Regisztrált munkanélküliként kell fizetni egészségügyi hozzájárulást?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

azt hiszem a diákod érvényessége!+45nap a türelmi idő.

És igen, regisztrált munkanélküliként is kell a tb-t fizetned, ha nem kapsz járadékot:s

2010. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A diák igazolványod október 30-ig érvényes. Ettől számítva 45.napon kell az adóhivatalnál bejelentkezned, hogy a tb-t magad után szeretnéd fizetni. Addig biztosítva vagy.

A másik kérdéshez sajnos nem tudom a választ.

2010. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, dec.15 kell az adóhivatalhoz menned.
2010. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is a diák érvényességéig gondoltam,csak olvastam valahol, hogy a diplomát csak úgy lehet át venni ha leadjuk a diákigazolványt. De ez szerintem hülyeség. Azért érdekel, mert mesterszakon levelezőn nincs tb és július 8.ig még lehetne változtatni inkább nappalira, de mindenképpen dolgozni szeretnék már. Jó lenne 3 hónap alatt találni valamit.

Még egyszer köszönöm.

2010. jún. 25. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
ez ugyan már régi kérdés, de hátha más is keresgél hasonló problémájára választ, úgyhogy leírom, fals infót adott az első válaszoló, ui. ha nem kap járadékot az álláskereső, akkor is átvállalja tőle az eü. hozzájárulás megfizetését a lakóhely szerinti önkormányzat, ha kérelmezi az alany a szociális irodán - formanyomtatványt kell hozzá kitölteni, és természetesen rászorultnak kell lenni, és régebben azonnal lehetett igényelni, de most már csak három hónapnyi regisztrált munkanélküliség után lehet (de lehet!!!)
2013. febr. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!