Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Daganatos beteg vagyok,...

Daganatos beteg vagyok, kaphatok valahol bármiféle jövedelmet?

Figyelt kérdés

40 éves anyuka vagyok. Néhány hete állapították meg, hogy rosszindulatú daganatom van. Kemoterápiára kell járnom, aminek elég súlyos mellékhatásai vannak, emiatt nem tudok munkát vállalni. Másfél éve nem tudok elhelyezkedni. Nem sorolnám most itt fel, hogy hány munkahelyre jelentkeztem, és milyen kifogásokkal utasítottak el... A lényeg, hogy nincs munkahelyem. Csak alkalmi munkát végeztem, ha volt valami. Most, hogy beteg lettem, a kemoterápia miatt már sajnos alkalmi munkát sem tudok végezni. Szeretném tudni, hogy van-e valami lehetőség, hogy valami jövedelmem legyen, mert pénz nélkül nem maradhatok. + gyereket nevelek. Férje minimálbért kap.

Gondoltam arra is, hogy itthon dolgozhatnék, de ezek az internetes munkák, amiket mindenhol hirdetnek.... Szóval mindenképp pénzre van szükségem, mert el kell tartanom a családom, és a férjem egyedül nem keres annyit, hogy ez normális körülmények közt menjen. Ha tud valaki valamit, kérem szóljon. Inkább dolgozni szeretnék, de ha valami kisebb összeget kaphatok rendszeresen, annak is örülnék. Sajnos fogalmam sincs, hova fordulhatnék ebben az esetben.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ildikó


2012. dec. 19. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Leszázalékoltatni tudod magad.

Nagybátyámat is leszázalékolták pár kemoterápiás kezelés után,most már 5 éve küzd a rákkal,dolgozni sajnos nem tud,mert hol kemoterápia hol műtét.

Bár nem sok amit adnak.

2012. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam valamit. 3 gyermeket nevelek.
2012. dec. 19. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy, akkor kérelmezheted a helyi önkormányzattól az aktív korúak ellátását (esetedben valószínűleg nem a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra, hanem a szociális segélyre leszel jogosult) Kérhetsz eseti segélyt is.

Ezeket és a feltételeiket megtalálod a neten a szociális törvényben.

2012. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!