Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlő vagyok Pesten és...

Albérlő vagyok Pesten és szeretném ideiglenesen bejelenteni magam, lehet?

Figyelt kérdés
Parkolás miatt lenne szükségem ideiglenes pesti lakcímre. Írtunk szerződést de nem vagyok bejelentve. Gondolom az adózás miatt, már ott vagyok fél éve. Hogy lehetne megoldani hogy mindenkinek jó legyen?
2012. dec. 22. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

adózáshoz ennek semmi köze


törvény szerint neked van 3 munkanapon belül bejelentési kötelezettséged a tartózkodási helyedről az okmányirodában...a vicc az, hogyha a szállásadó nem írja alá a bejelentőt, akkor nem tudsz eleget tenni a törvényi kötelezettségednek

2012. dec. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a lakás tulajdonosa hozzájárul, akkor lehet, bemész a kerületi okmányirodába, ott kérsz hozzá nyomtatványt, kitöltöd, a tulajdonossal aláíratod és már csinálják is a lakcímkártyádat :)
2012. dec. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sőt, köteles vagy bejelenteni a lakcímváltozást. Törvény írja elő, tartózkodási helynek kell bejelenteni. A tulajdonosnak semmi köze hozzá.
2012. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha én nem jelentettem be.. ugye mert nem.. és most oda megyek belejelentkezni.. bajom lehet belőle hogy 3napon belül nem tettem?
2012. dec. 23. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az orrukra kötni, hogy mióta laksz ott :)

Én is két hónap után jelentkeztem be, kutya nem kérdezte, hogy mióta lakok ott.

2012. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elmulasztod a lakcímbejelentést, elvileg szabálysértési bírságot (max. 30e Ft) szabhatnak ki rád, de ezt a legritkább esetben szokták megtenni. A törvény szerint így kellene eljárnod: beviszed a bérleti szerződést a hivatalba, és a lakcímbejelentőn a "szállásadó aláírása" rovatot, mint bérlő, te magad saját nevedben aláírod. Más kérdés, hogy a törvényt furcsamód sem a hivatalok, sem a bérbeadók nem szokták ismerni.
2012. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


"2013. március 1-jétől a lakcímbejelentő lapon szereplő szállásadói aláírásra nem lesz szükséges abban az esetben, ha a lakcímbejelentésre kötelezett olyan érvényes magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja."


A tulajdonosokkal egész idáig a lakcímeltitkolásban összejátszó hivataloknak tehát az új törvénnyel szájukba rágják, ami eddig is benne volt a törvényben, hogy a bérlő igenis bejelentkezhet, akár lakóhelyre ("állandó lakcím") is a bérelt lakásba, saját döntése szerint, és ehhez a tulajdonosnak semmi köze.

2012. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!