Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elváltunk az idén, ingatlanunk...

Elváltunk az idén, ingatlanunkat közös használatba helyezte. Nem akarok egy fedél alatt élni férjemmel, ezért szeretném ha kifizetne. ő nem akarja, ezért gondolkodom peres eljárás megindításán. ügyvédet muszáj fogadnom, vagy képviselhetem magamat?

Figyelt kérdés
esetleg tud valaki egy megbízható jogi képviselőt,aki megfizethető?

2012. dec. 26. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz irányban gondolkodsz. Te nem akarsz vele egy fedél alatt élni, így miért Ő fizessen ki téged? Fizessed ki a részét, és akkor hagyja ott a közös ingatlant... Miért ő fizessen, ha te nem akarod őt magad mellett látni?


A peres eljárás jelen esetben a közös tulajdon megszüntetését jelenti, ebben az esetben sem te sem ő nem fog senkinek fizetni senkit, hanem végrehajtásra kerül az ingatlan, a végrehajtott összeget pedig a végrehajtási költségek levonását követően felezni fogja a végrehajtó és mindenki mehet amerre lát. Azt azért tudni kell, hogy a végrehajtási árveréskor a becsült érték 70%-a a mérvadó, vagyis egy 10 milliós lakás esetén ami perben kaphatsz, az olyan 3 millió forint reálisan. Ennek függvényében gondolkodj végrehajtói árverésen.

2012. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek mindenben igazat kell adni.
2012. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. miért nem akarok egy fedél alatt élni? Mert odaköltöztetett egy nőt a három gyermekével, és vele él együtt.Elég fura lenne, ha én is odaköltöznék, és együtt élnénk...nem életszerű. Ő lakik a közös ingatlanban,én albérletbe költöztem, de zavaró egy picit, hogy nem jutok hozzá ahhoz,ami megillet.Ráadásul anyai örökség révén a ház 68 százalékban az én tulajdonom....ebben a fényben is ugyanaz a válaszod? az árveréses részét én is ismerem,... a kérdésem az volt, hogy kell-e ügyvédet fogadnom, vagy perelhetek a bíróságon jogi képviselő nélkül is? Köszönettel...
2012. dec. 27. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérhetsz tőle lakáshasználati díjat a 68%-ért - mivel te nem használod de ő igen. Mindjárt együttműködőbb lesz, ha hirtelen havi X ezret kell fizetnie.
2012. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A válaszom jogi természetű volt, a jog pedig alapvetően érzelemtől mentes.

Ha az ingatlan 68%-ban a tiéd, akkor miért hagytad ott? Most ő birtokon belül van, ráadásul említettél 3 gyermeket is. Ez jogilag még rosszabb helyzetet jelent számodra.

A részedre kérhetsz lakáshasználatot, már ha az egész lakást valóban használja. De még mindig két dolgot tehetsz: vagy megegyezel vele, vagy pedig kéred az ingatlan kényszerértékesítését és vállalod az ebből eredő veszteséged.

A polgáriperes eljáráshoz nem szükséges jogi képviselet első fokon.

2012. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ügyvédként szólok hozzá: Amennyiben az ex nagyobb mértéket használ az ingatlanból, mint ami a tulajdoni aránya, akkor a többlethasználat mértékéig valóban igényelhetsz lakáshasználati díjat, és megkapod a reális összeget. Az ingatlanon a tulajdonközösséget a bíróság bármelyik fél kérelmére megszünteti. A megszüntetés módjai közül a keresetben (a perindításnál) meg kell jelölni az igényelt változatot, de ebben a per során változás lehet, vagy mert a felek másik változatban egyeznek meg, vagy nem tudnak megegyezni, de van, amit egyik sem ellenez, akkor a bíróság abból választ. Tehát: eladni, megosztani a vételárat, ennek alternatívája a kényszer értékesítés. Valamelyik magához váltja, vagy természetben megosztják és átalakítják társasházzá.
2012. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!