Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elintézni, hogy...

Hogyan tudom elintézni, hogy a családi pótlék az én számlámra jöjjön? (többi lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám hallássérült, és havonta kap támogatást rá, ami együtt jön a családi pótlékkal. Viszont szeretnénk, ha a családi mostantól az én bankkártyámra jönne, külön a támogatástól.

Hova kéne bemennem, hogy eltudjuk ezt intézni? Hosszú folyamata van?



2012. dec. 26. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szülőkkel élsz akkor sehogy. Ha egyedül egy albérletben akkor eltudod intézni?
2012. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Édesanyámmal élek.
2012. dec. 27. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy vagy abból a 12.000Ft ból akarsz élni, számlát fizetni. Ébredj fel azt azért kapja Anyukád, hogy téged feltudjon nevelni. Keres diákmunkát ha pénz kell.
2012. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem értem... attól hogy vele élek, miért ne kaphatnám meg én? Nem akarok 12.000ft-ból számlát fizetni, és smemi ilyesmit, saját magam szórakoztatására szeretném.

Ő dolgozik, neki van belőle pénze, nem ezen a 12.000ft-on múlik.

Engem az érdekel, hogy ez hogy kivitelezhető, nem az, hogy szerinted mi lenne a jó.!

2012. dec. 30. 12:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdésem a kérdezőhöz!

Mennyi idős ön? El múlt-e már ön 18 éves? Vagyis be töltőtte a 18. életévét-e ön? Ki kapja a családi pótlékot, ön után? Az anyukája kapja-e a családi pótlékot ön után? Ezeket a kérdéseket, kellene először is tisztázni! Mert csak igy tudok önnek segiteni! Ha ön elmult már 18 éves, és még jogosult a családi pótlékra, abban az esetben ön jogosult a családi pótlékra. Ha ez igy van, akkor önnek kell kapni a családi pótlékot. Mert ugyanis a szülő a gyermeke után, csak a gyermek 18. életévenek be töltésig jogosult kapni a családi pótlékot! Ha nincs még ön 18 éves, akkor abban az esetben a szülője vagy ki jelöt gyámja jogosult a családi pótlékra ön után. Azért kérdzem kérdéseimet. Ha szeretne bővebb infót, akkor kérem írja le a krédéseimre a választ, hogy tudjak segiteni önek.

2013. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aha 18. éveskor után eltartani sem kötelező.

Akkor mehet ahova akar havi 11000Ft-tal.

2013. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jocomano77!

16 éves vagyok, nem múltam el 18.

Édesanyám kapja utánam a családi pótlékot.

Az egyik ismerősöm is szintén 16éves, és a saját bankkártyájára kapja a családi pótlékot.

2013. jan. 1. 18:03
 8/10 A kérdező kommentje:

MEGBESZÉLTEM AZ ANYUKÁMMAL, NEM A HÁTA MÖGÖTT SZERETNÉM ELINTÉZNI, NEM FOG KIRAKNI A HÁZBÓL 18ÉVES KOROM UTÁN.!


tudom, hogy lehetséges, hogy az én kártyámra jöjjön, engem a módja érdekel, semmi más!

2013. jan. 1. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha Anyukádnak ez nem gond, akkor egyszerűen adja oda neked, minden hónapban.
2013. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alap esetben, nem kaphatja 18 év alatti személy saját maga után a családi pótlékot. Mert az a Szűlőt vagy gyámot illeti meg, a gyermek után! Ez az alap eset! És a szűlő vagy a gyám a gyermeke után csak a 18. életévt be töltésig kaphatja a családi pótlékot. Mint írtam ez az alap eset. De bizonyos esetekben lehetnek kivételek. Például ha már be tőltőte a 16. élet évét a gyyermek és valamírt a gyámhivatal a gyám vagy szűlő engedélyével felnőt korúvá nyilváítja, abban az esetben is már a gyermek jogosult saját maga után a családi pótlékra. Vagy a szülő vagy gyám a gyermekének nyit bank számlát, és a gyermek számlájára kéri a családi pótlékot. Ehhez elég a szűlő vagy a gyermek gyámjának az engedélye. Több féle variáció is lehet, amit a törvény meg enged. De alap esetben a gyermek után a gyermek szülője vagy a gyermek gyámja jogosult a családi pótlékra, és azt is csak a gyermek 18. élet évének betőltésig. Ez az alap eset! Alap esettől ritka kivételes esetben lehet csak eltérni.
2013. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!