Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valami módja csak van hogy...

Valami módja csak van hogy plussz pénze legyen az embernek nem? Nézz be kérlek

Figyelt kérdés

Szóval vegyünk egy átlag magyar pár. Férj és feleség, keres havi 150-200 ezer forintot.

Szülők nem tudják támogatni őket.


Kezdjünk számolni. (csak kb értékek)

Albérlet+rezsi: 70.000 ft.

Kaja (1havi): min.30.000 ft


Maradt 50-100.000 ft. Ebből kell szórakozni menni, ruházkodni. Ez mind szép és jó, csak mit tudnak eltenni spórolás gyanánt?


Ha havi 50.000ft-ot el tudnának tenni, akkor 5 év alatt lenne belőle 3millió!

Dehát ez lófing, mikor 20-30m egy családi ház, ha netán családi házba akarnának költözni.


Mire megöregednek talán addigra családi házba mehetnek.

Ja és hol a gyerek?


Akkor honnan van az embereknek 10-20 milliós Autója?

Honnan van 500milliós házuk? Mit csinálnak?

Havi milliókat keresnek? MIVEL?? HOGYAN?



2013. jan. 9. 11:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
csak oda akarok kilyukadni hogy nem tudom elképzelni ezt az egészet. Pedig egy 100.000ftos fizetés nagyon jónak számít szerintem
2013. jan. 9. 11:31
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 100 ezer forintos fizetés egyáltalán nem számít jónak. Ha már átlag párról beszélünk, akkor a bevétel nyugodtan lehet 250-300 ezer, hiszen az átlagfizetés nettó 140 ezer körül van.


A megtakarításról nem utólag kell gondoskodni, hogy amennyi marad, azt félreteszem, hanem előre, és a maradékot beosztani. A megtakarítás kamatozik is, évek alatt ez is szépen megnőhet.


A nagy lakás, nagy kocsi pedig többnyire hitelből van.

2013. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Oversoul 1 válasza:

olvasgasd ezt:

[link]

2013. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A 20M-s autó és az 500M-s ház általában csalásból vagy bűnözésből van.


Becsületesen jó szakmával legálisan leadóza mindent ma MO-n egy jó szakember 250-500e nettó között tud keresni. Ez a plafon. Aki e felett keres az vagy nagyon kivételesen szerencsés (jó helyen volt vagy jó ismerősei voltak és benyalt valami vezetői állást) vagy simlis.


De ha úgy nézed és egy családba bejön 400e nettó a 2 szülőtől abból már meg lehet szépen élni.


A saját lakás pedig egy begyepesedett "magyar szoci maradvány". Nézz körbe nyugaton hány ember lakik bérleményben és hányan laknak sajátban. Rá fogsz jönni, hogy sokszor még az is bérel, aki megtehetné, hogy sajátban lakik, mert sokkal mobilisabb - ami nagy előny egy normális munkavállalónál. Míg itthon ha egy BP-inek azt mondják, hogy kap 20%-al több fizetést csak Győrbe kéne dolgozni jövő hónaptól akkor ki van akadva, mert ott a hiteles háza Pesten, ezért nem tud elmenni Győrbe, a cég meg r0hadék.

2013. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Pedig egy 100.000ftos fizetés nagyon jónak számít szerintem

". Nagyon el vagy tévedve. Minimálbér környéki összeg mióta számít jónak?


Röviden megpróbálom leírni a lényeget. Lehet jól keresni és mellette persze jól élni, szép autó, szép ház stb. Vannak ÁLLÁSOK, amik 400-500e Ft környékén vagy akár több milliót is fizetnek havonta, ilyenek például a vezetői pozíciók, ahol felelősség van rajtad. De, ha például egyéni vállalkozó vagy és egy olyan szaktudásod és felszerelésed van, amivel tudsz egy olyan szolgáltatást nyújtani, ami ritka és nagy rá a kereslet akkor azzal is lehet akár millió fölötti pénzeket keresni.

A másik, hogy hidd el nem az alkalmazottak rohangálnak a 20 milliós autókkal az esetek többségében. Igen gyakori, hogy felvettek valami hitelt 10-15 évre, ebben az esetben lehet.

De akinek nagyon sok pénze van az általában nem alkalmazott, hanem van valami olyan tulajdona, ami profitot termel, például egy cége. Mondok egy egyszeru példát, ha valakinek van egy középvállalkozása, amiben van 50 alkalmazott, akikre mondjuk van havi 500e Ft költsége, azért hogy foglalkoztatja őket, viszont ezek az emberek kitermelnek havi 1 millió forintnyi értéket. Tehát mivel 50 ilyen ember van az 25 millió Ft profit, ami nyilván a tulajdonos zsebébe landol. Persze ez nem ilyen egyszeru, kiadások, rezsi, adók stb. Sok minden lejön még...csak a példa kedvéért írtam. A lényeg az, hogy egy cég tulajdonosa, ha az valóban jól megy, akkor már kis cégek esetén is évente több tíz millió forintos profitja lehet, nem beszélve nagyobb vállalatokról. És ezt mind akár úgy, hogyha van ügyvezetője akkor neki nem is feltétlen kell dolgoznia.

Sok ember van aki illegális dolgokkal gazdagszik meg, ezt már leírták, pénzmosás, adócsalás és a többi...

Van olyan alternatíva is, hogy valaki létrehoz egy projektcéget mondjuk egy 50 milliós munkára, a munkát kiadja alvállalkozóknak és ha kész van akkor keres valami hibát a munkában, amire hivatkozva b4szik kifizetni őket...ezáltal lehet, hogy másik 4 cég tönkremegy, ő meg elrakja a pénzt, ennyi.


Pár dolgot írtam csak most, nem is ez a fontos. A lényeg, hogy el kell felejteni azt, hogy a szép házak, a sok pénz, a drága autók azok a kemény spórolás és a jó munkahely utóhatásai. Ebben az országban tisztességesen nagyon csekély az esély, hogy valaki meggazdagodjon.

Őszintén szólva nem is csodálom azokat az embereket, akik belemennek illegális dolgokba. Egy minimálbérrel dolgozik az ember egész életében 30-40 millió forintért, ezzel szemben egy adócsalás, pénzmosással egy év alatt összeszednek emberek százmilliókat és igazából nincs rá magas büntetést. Míg ha jól tudom Kínában a hivatalból elkövetett korrupció az halálbüntetést, addig nálunk egy kisebb pénzmosás, adócsalás 1-3 év. Múltkor volt például egy adócsaló banda pár emberből, akik összecsaltak pár száz milliót és kaptak fejenként 2 évet...jó magaviselettel egy év múlva kint vannak, a pénz pedig valószínuleg már egy offshore számlán van valamelyik szigeten. Van az Eclipse Zrt. ügye, igen esélyes, hogy 10 milliárdos pénzmosást követtek el, ennek ellenére éppen tegnap olvastam, hogy felmentették őket bizonyítékony hiányában.


Na mindegy, kicsit elkanyarodtam, a lényeg, hogy ez egy ilyen ország. A politikai vezetés is a saját háttérudvara szerint alakítja a dolgait, önös érdekek szerint, tehát itt igazából a cél nem a fejlődés és a felemelkedés az országot tekintve.

2013. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

"Ebből kell szórakozni menni, ruházkodni"

Nem _kell_.

2013. jan. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
az a baj hogy 21 éves vagyok és semmi információm nicnsen ezekről a dolgokról:( jó lenne ha valaki felvilágosítana :S
2013. jan. 10. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Mikről is?
2013. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ezekről a rohadt pénzügyekről hogy hová érdemes mibe érdemes befektetni stb. mit érdemes venni/eladni. stb
2013. jan. 10. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem tudom észrevetted-e, hogy teleírtam egy fél oldalt. Olvasd el, ha már vettem a fáradtságot leírni. Tulajdonképpen te most mit is vársz? Hogy valaki ajánl egy tuti befektetést, amiből milliomos leszel? Ez nem így mukodik.
2013. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!