Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme elmenni a munkanél...

Van értelme elmenni a munkanélkülibe? Segít egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

A történetem hosszú és kacifántos, igyekszem tömören és lényegre törően leírni. Nincs munkám gondolom ez nem hangzik meglepően, sajnos még pár éve otthagytam a sulit így csak 8 általánosom van. Az első és eddig egyetlen munkahelyem novemberben hagytam ott mert borzalmasan kikészítették az embert idegileg. Azóta sincs semmi. Eddig az volt a tervem hogy elmegyek munkanélkülibe és ott kérek segítséget hogy munkát tudjak találni vagy tudjak valami gyorstanfolyamot akármit elvégezni. Család, ismerősök egyből lebeszéltek hogy felesleges, mert munkanélküli segélyt fix nem kapok (erre nem is számítottam), nem fognak semmit csinálni csak húzzák az időt majd. Utánakerestem hogy van ilyen munkatapasztalat szerzési meg foglalkoztatási támogatás, erre is azt mondták hogy esélytelen, meg hogy nevetségesen ritkán indítanak ilyeneket akkor is túljelentkezés van és imádkozhatsz ha felvesznek.

Ezekből mi igaz? Nagyon elvették a kedvem az egésztől, de nem akarom még feladni hogy esetleg ott lesz valami segítség mert semmi más nem jut eszembe. Lesz bármi változás vagy csak ígérgetnek és ennyi? Ha volt az utóbbi időben valaki bent és érdeklődött hasonlókról vagy mi hogy megy ott nagyon örülnék ha leírná.


2013. jan. 11. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

menjél nyugottan semmit nem veszítesz vele, és tanfolyamot is végezhetsz akár teljesen ingyen, és lesz szakmád.


plusz akármilyen bejelentett munkára hamarabb felveszik a regisztrált munkakeresőt, mert arra a munkáltató kedvezményt kap, ezért megéri neki téged alkalmazni adott estben.


Lehet hogy nem fognak tolongani az ajánlatokkal, de mindenképp van olyan előnye is, ami nem kerül semmibe de hasznos.

2013. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
ja első vagyok, nekem is hasonlóképp csak 8-am van sajna, szóval egy cipőben vagyunk
2013. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! :) Igen ezért lenne jó ott egy tanfolyam vagy bármi, csak kérdéses milyen időközönként indítanak képzéseket :S

Sok sikert kívánok neked is!

2013. jan. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!