Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti a helyemben ki mennétek...

Ti a helyemben ki mennétek külföldre dolgozni? Részlet lent

Figyelt kérdés
19F vagyok van hegesztői végzettségem(okj)lenne egy lehetőség németbe havi 600-700 körül lenne a fizu.ami mellette szól a pénz, ha 2évig kint lennék több mint 10millióval jönnék haza de helyzet az h most se vagyok csóró szüleim eltartanak meg van egy lakásom is és itthon is lenne lehetőség havi120ezres meló.ja meg nem tudok megszólalni németül mert az angol megy szal nem lenne nagy életem ott.Tehát 1.kimegyek, pár év múlva nem kevés pénzel haza jövök lehet majd drága kocsim ilyenek de se család se haverok se csaj se buli tehát 0 élet(évente 4-5hazajövetel semmi)vagy maradok marad minden így DE nem vehetek majd olyan autót ami az álmom vagy olyan házat.Ti mit csinálnátok?2év nem nagy idő am utána még élhetek 70%h kimegyek csak mások véleményére is kíváncsi vagyok.
2013. jan. 12. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Kedves valaki!

Azért írok neked, mert hasonló helyzetben voltam én is. Bár én már 29 éves vagyok, de 23 évesen (az exemmel) gondolkoztunk, hogy jó lenne kimenni Hollandiába dolgozni. Feltettünk egy összeget, ami elég volt 2 hét nyaralásra, és gondoltuk, ha találunk annyi idő alatt munkát, ott maradunk. Próba-szerencse.. És az utolsó este sikerült találni neki (felújítás), nekem meg ezáltal takarítás, baby sitt, stb. Az angolom nagyon hiányos volt, de belejöttem. Szerintem amíg fiatal vagy, addig menj külföldre. Nem csak a munkáról fog szólni! világot látsz, új kultúrát, embereket ismersz meg. Sokat lehet tanulni kint, messze a hazától (önállóság, önfegyelem,... és olyan, mintha hosszú időre nyaralni mentél volna, és kicsit dolgozol, hogy ne legyen olyan drága a szálloda)

Én 1,5 évet voltam kint, exem miatt muszáj voltam hazajönni sajnos. Azóta eltelt jó pár év, de a mostani párommal (5 éve vagyunk együtt lassan) szeretnénk majd babát is, de előbbre vesszük a kiutat, mert az alapozás sokat számít. Itthon egy 120ezres fizetésből nem fogsz álomautót vagy álomházat venni.

Én dolgozhattam volna a szüleim üzletében (2 vendéglátó egység) de én büszkébb voltam annál, mint hogy ő általuk legyen munkám, pénzem, házam. Így "megmutattam" (magamnak főleg), hogy egy bőrönddel elindultam "szerencsét próbálni" a vakvilágba és sikerült! Ez belül többet ér, mint itthon elérni egy nagyobb dolgot szerintem. Velem legalábbis így volt. Most van egy vállalkozásom (vendéglátó), de dolgozok H-P-ig napi 12-13 órát legalább és még szombaton is 6-7 órát. Kint meg jobban éltem úgy, hogy gyerekekre vigyáztam, vittem őket ide-oda, gazdag családoknál takarítottam... és 2006-ban kerestem vele 1500-1600 eurot, és akkor ott 1000 euro volt a minimálbér.

Szóval szerintem vágj bele! Főleg ha van munka is! Fiatal vagy, most kell a kaland, nem amikor már komoly barátnőd van, esetleg gyerek. Akkor már más...!

És hidd el, a mai napig könny szökik a szemembe, ha a kinti életemre gondolok. Haza se akartam jönni, de muszáj volt, de ezért szeretnék vissza menni. Annyira más az élet! És ez nem közhely! Az emberek, a mentalitás, az hogy nem a munka az első, az csak a sokadik, mert nem azért élnek, hogy dolgozzanak az éhenhalásos munkabérért! Vidámak, lazák, barátságosak, segítőkészek. A környezetről, tájakról ne is beszéljünk! Egyébként itthon el tudsz végezni egy "gyorstalpaló" németet, ott meg úgy belejössz,hogy észre sem veszed. Én az angolt használtam, hollandul még köszönni sem tudtam és 1,5 év alatt annyi ragadt rám, hogy akadozva, de meg tudtam értetni magam hollandul.. Lehet ha kimész, haza sem akarsz jönni. Én sem gondoltam volna, de így igaz. Nem egy nagy távolság és az ottani keresetből lehet többször is haza tudnál jönni, ha akarsz.

Tehát én azt mondom: MENJ!

Sok sikert!

Üdv,

Ancsics

(majd írd meg hogy mi mellett döntöttél) :)

2013. jan. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés, ha van lehetőséged és ilyen keresett szakmád akkor ne hezitálj! Én is külföldön élek már 1.5 éve, mondjuk én sokat nem agyaltam rajta, se munkám sem szállásom nem volt előre lebeszélve, 2 napig hostelban laktam de gyorsan el tudtam helyezkedni a szakmámban.

A nyelvbe amúgy bele fogsz jönni, lesz egy használható német nyelv tudásod is az angol mellé, ha nyitott személyiség vagy akkor rengeteg új barát és csak az első pár hónap lesz nehéz.

Ha otthon maradsz akkor lesz egy 120 ezres fizetésed ami egyre kevesebbet ér és már most is a szakmádban kereshető átlag alatti. Arról nem beszélve hogy otthon egyre kevesebb a biztos munkahely. Ha pedig mégsem úgy jön össze a dolog ahogy tervezted akkor legalább megpróbáltad és később nem fogsz keseregve visszagondolni hogy meg sem próbáltad a dolgot.

Sok sikert!

U.I: Ha már megy a német és van egy jó német területen megszerzett referenciád akkor akár el is kezdhetsz jelentkezni a határ közeli Osztrák munkahelyekre és vissza is költözhetsz pl Sopronba vagy valamelyik másik közeli helyre. Nekem volt egy hegesztő srác törzsvendégem anno aki a Bécs melletti ÖMV olajfinomítóban hegesztett, mocsok jól keresett és itthon lakott.

2013. jan. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

1. A havi 600-700 Euro közel sem annyira sok, mint ahogy gondolod, ugyanis ebböl lakbért is kell fizetned (ami már egy szobára is legalább 100 euro), meg enned is kell, ami szintén legalább 200, az étvágyadtól függöen.

2. Nyelv nélkül kimenni igen veszélyes dolog, mert nem a szórakozás miatt lenne szükséges, hanem a munkavégzéshez. Hogy érted meg, hogy MIT és HOGYAN kell hegesztened a nyelv nélkül?

3. Remélem, nem szerzödés nélkl akarsz menni, mert akkor igencsak nagy eseélyed van arra, hogy ráfizetsz. De a szerzödésnél is - mivel csak mint alvállalkozót alkalmaznak, tudnod kell, hogy egyrészt minden hibáért, balesetért TE személyesen felelsz, arra nem hivatkozhatsz, hogy ezt mondták vagy nem értetted jól.

4. Ha TÉGED ér baleset, akkor sem kell a munkaadónak fizetnie, mert a vállalkozói munkakörben senki sem felel érted.

5. Ezen kivül - föként ha ismeretség által kerülnél ki - igen nagy az esélyed, hogy átvernek, nem fizetik ki a munkádat, vagy csak részben. Olvass utána legalább ezen az oldalon, hogy mennyi ilyen eset van.

2013. jan. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisbarátom, eg kicsit el vagy tévedve!

Neked egy OKJ-s magyar hegesztő végzettséggel, nulla gyakorlattal, nulla német-nyelvtudással a kutya nem fog itt NETTO 2100-2400EUR-t fizetni. Erről ne is álmodj!

2013. jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A nyelv nem feltétlenül szükséges ha magyar vállalkozónál dolgozol, ismerek ilyen eseteket, de ha magánúton akarsz munkát találni akkor már viszont kell a nyelvtudás.
2013. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A nyelv nem feltétlenül szükséges ha magyar vállalkozónál dolgozol"


ELVILEG igazad van, csak sajnos a tapasztalat az, hogy éppen a magyar vállalkozók azok, akik a leginkább átverik a dolgozóikat.

2013. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!