Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes befektetni a...

Mibe érdemes befektetni a pénzemet?

Figyelt kérdés
Gyerek korom óta gyűjtöm a pénzem. Szülinap, karácsony mikulás, suliban a kaja pénz, stb. Mindent félre tettem. Most már 19 éves vagyok és dolgozok. 2.500.000ft-ot. Gyűjtöttem össze. Mit érdemes csinálnom vele? Van valami amibe betudom fektetni? Vagy valahogy megforgatni?Vagy még gyűjtsek hozzá? Még nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz. Csak értelmes válaszokat várok. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm szépen.
2013. jan. 16. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyzetedben is sok mindentől függ. Van-e most állandó jövedelmed, vagy nincs. Mennyire vagy kockázatvállaló. Mik a távlati céljaid az életben.

Attól is függ például, mikor kell a pénz. Ezekre mind, ha gondolod válaszolj először magadnak, de akár nekünk is hogy tudjunk segíteni.



Vennék Prémium Államkötvényt, amelyiknek az éves kamata jelenleg 9,5%, márciustól 8,5 körülre várható.

Ingyenesen tudsz számlát nyitni az állampapírodnak a Magyar Államkincstárnál, szerintem használd ki.

[link]


Ezért nem kell tovább fizetni. Amit egyszer megvettél, utána arra kapsz kamatot, majd a visszaváltásakor (legkésőbb 2017 március, mert akkor jár le és akkor automatikusan visszakapod a pénzt) a vételárat is visszakapod. A kamatot meg eldöntheted, hogy visszaforgatod, vagy felveszed.


9,5, ami ugye infláció +4% bónusz kamat. Idén az infláció 3,5-4,5% körül lesz (legalábbis ami szerint ennek a kamatát számítják), szóval a következő kamatperiódusra minimum 7,7%-ra csökken a kamat. Vagy ennél kicsivel magasabb lesz, max. 8,5. Szerintem még így is megéri.


Tudod ugye, hogy eladni állampapírt mindig csak a vételár 98%-áért tudsz (plusz a márciustól kezdve felhalmozott kamatokkal), kivéve a 2017-es lejáratkor, amikor mindent visszakapsz.


Szerintem ez az egyik, minimális kockázattal és ahhoz képest komoly kamattal bíró befektetés a mai Magyarországon. A bankok kamatai egyre csökkennek a jegybanki alapkamat csökkenése miatt, gondolom úgy befektetni, hogy tőzsdén, vagy most induló vállalkozásba annyira nem akarod, mert nem szeretnéd elveszíteni a pénzt.


Ennek még sokkal-sokkal jobban járj utána az államkincstár oldalán és független oldalakon, mert a kérdésből úgy látszik, hogy jó pár dologgal nem vagy tisztában teljesen, vagy másról pedig nem is hallottál (pl. ha TBSZ számlára teszed év végén az idén felhalmozott pénzt, akkor 3-5 évek múlva kevesebb vagy semmi a kamatadó, stb.)


[link]

2013. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Van havi jövedelmem 110.000 ft. Nem mostanra kell a pénz még a szakmában is van mit tanulnom. Még csak 4 hónapja dolgozom ez az első munka helyem júniusban végeztem. Most még anyámmal és a testvéreimmel élek. Szívesen elköltöznék, de nem akarom itt hagyni az anyámat nyakán a hitellel. A hitel 5 év múlva jár le. Addigra szeretném ha megsokszorozódna mert saját vállalkozást szeretnék indítani.
2013. jan. 16. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a 110-ből ki tudod hozni, hogy havi 20 ezret eltegyél minden hónapban, átlag körüli 7%-os kamattal számolva 5 év múlva 5 millió forintod lesz.
2013. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze úgy, hogy ebben az alap 2,5 millió is benne van. Közben eltettél 5 év alatt 1,2 milliót és 1,3 millió kamatot kaptál ezekre közben.
2013. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!