Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a paypalhoz rendeltem a...

Ha a paypalhoz rendeltem a bankkártyámat és rendelni akarok ebayről, fel kell hozzá töltenem a paypal egyenlegemet?

Figyelt kérdés

Vagy lévén, hogy hozzárendeltem a bankkártyámat, már nem szükséges és levonja a pénzt így is?

Mert rendelni akarok ebayről, de nincs annyi összeg az egyenlegemen még.


2013. jan. 18. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, ilyenkor egyenesen a számládról von a PP.
2013. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak bankkárytát csatoltad hozzá, akkor fel kell tölteni az "egyenlegedet". Viszont hahozzárendeled a bankszámlád vagy webszámlád, akkor azon keresztül már nem kell külön Paypalra fizetni, hanem a bankszámláról vonja le a pénzt a Paypalon keresztül a rendszer.
2013. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell feltöltened. De a Paypal nem a te bankszámládról kapja a pénzt, hanem a kártyatársaság beiktatásával. A kártyatársaság (mondjuk Mastercard) meghitelezi a pénzt a Paypalnak, akik azonnal megkapják. A kártyatársáság beterheli a te a bankszámládat, amihez a kártya van csatolva. A zárolt összeg átutalással jut el a Mastercardhoz, de ebből a Paypal már kimarad, mert ők azonnal megkapták a pénzt a Mastercardtól. Tehát NEM a Paypal fér hozzá a bankszámládhoz, hanem a Mastercard. Ha a Paypal vonná le a pénzt tőled, akkor az áátutalás telhesülése után tudnál csak fizetni, addig PENDING lenne a státusz. Szóval ezért kell a dombornyomott, vagy azt szimuláló webkártya, ami mindenkinek van aki neten vásárol.
2013. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A netbankotokban is láthatjátok, hogy a zárolt összeg még napokig ott van. Aztán a havi elszámoláson látható, hogy az adott összeg kedvezményezettje a kártyatársaság, és nem a Paypal. Bár kétségkívül szerepel a tranzakció közleményében a Paypal szó, de ez a kártyatársaság saját megjegyzése a tranzakció azonosításához.
2013. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na még egy utolsó:


A feltöltés módszernek nincs sok értelme, mert ha van dombornyomott, vagy azt szimuláló kártyád, akkor azonnal is tudsz fizetni vele, ahogy fent is elhangzott. Márpedig mindenkinek van ilyen kártyája, aki átesett a regisztráció során a hitelesítésen. Én sosem használom a feltöltést.

2013. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

# 2


Sose értettem, hogy felnőtt emberek nem értik meg, hogy mi a különbség és összefüggés a bankKÁRTYA és a bankSZÁMLA között. Segítek: A bankKÁRTYA a kulcs a bankSZÁMLÁDhoz!


Természetesen ezáltal baromság, amit írtál. Ha hozzárendeled a bankkártyádat a PP-hoz akkor tudsz vele fizetni. Én nem is tudom a bankszámlaszámomat (valahol biztos rajta van valami szerződésen) mégis tökéletesen megy a PP.

2013. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utsó.. Érdekes, de képzeld tudom mi a különbség. Viszont online szerinted átutalásnál kérnek bármilyen adatot a bankkártyáról? Semmit.

Nekem Paypalom meg tökéletesen műküdik úgy, hogy csak számla van hozzárendelve. Pá.

2013. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 18. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7/


Ne legyél már ennyire korlátolt kérlek szépen...


Online kártyás fizetésnél szerinted kérik a bankszámlád adatait? Naugye. Akkor miről beszélünk?!


A kérdés az volt, hogyha hozzárendeli a kérdező a kártyáját a PP-hoz akkor az vonni fogj-e a pénzt a számlájáról. A válasz egyértelműen igen.


Erre te jössz a baromságoddal, hogy "fel kell tölteni az egyenlegedet". Nem, nem kell. Semmit nem kell, vonni fogja a számládról automatikusan ha a bankkártyád hozzárendeled.


Lásd be ha hülyeséget írsz és ne vitatkozz, mert csak még hülyébbnek látszol tőle.

2013. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!