Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen valutában érdemes a...

Milyen valutában érdemes a pénzt tartani, ha gyüjtögetni akarok, és nem akarom hogy sokat veszitsen az értékéböl?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Aranyban.
2013. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Forintban.
2013. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát csak az értékvesztés elkerülése a célod. De mondjuk kamatot már nem akarsz rá nagyon kapni?


Akkor bármelyik megteszi, amelyikre több kamatot kapsz egy évben, mint ami a valuta inflációja az adott évben. Sőt, bár tudom hogy csak megőrizni akarod az értékét, véletlenül még előfordulhat, hogy kicsit keresel is rajta. :D

2013. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha keresek rajta az nem gond :) el tudom viselni :D de konkrétabban nem lehetne? euró? svájci frank?
2013. jan. 16. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem euro számlám van, ott gyűlik amikor elérek egy kijelölt árfolyamhatárt kiveszem és megy egy forintos értékpapírszámlára.
2013. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
CHF
2013. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A CHF-et most gyengítették mesterségesen, mert az erőssége már ártott a svájci gazdaságnak. Nincs olyan valuta, amelyre biztosan kijelenthetnénk, hogy soha nem veszít az értékéből. Vagy rövid távon játszol, és akkor váltogatod egyik valutából a másikba a pénzed, mert az árfolyamok folyton változnak. Vagy hosszú távban gondolkodsz, és akkor aranyba fektetsz. De ott is előfordulhat, hogy bizonyos gazdasági hírek hatására átmenetileg csökken az arany árfolyama. Lehet, hogy csak évekkel később tér ugyanarra a szintre vissza. Én tőzsdézem devizával, arannyal, ez egy kiszámíthatatlan dolog.
2013. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Font
2013. jan. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!