Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó a Maestro kártya?

Mire jó a Maestro kártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most nyitottam egy folyószámlát, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy nem kell nekem dombornyomott kártya, jó lesz a Maestro, merthogy annak is van már a hátulján valami 3 jegyű kód, és hogy ugyanúgy tudok vele fizetni neten, mint egy Mastercard-dal. Aztán ezt elmeséltem ismerősömnek, aki azt mondta, hogy ez rohadtul nincs így, paypal nem támogatja a Maestro kártyát, és a legtöbb helyen nem is lehet vele fizetni. Most akkor mivan?


Köszi!



2013. jan. 18. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beregisztrálni paypal-re, és próbáld meg csatolni hozzá a kártyát. Ha tudsz vele vásárolni akkor ok..
2013. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs még nálam a kártya, ha nálam lenne, már kipróbáltam volna. Azért kérdeztem, hogy hátha tud nekem biztos infót adni valaki, és így kiderülne, hogy visszamenjek-e a bankba dombornyomott kártyát igényelni, ha már szabit vettem ki a számlanyitás miatt.
2013. jan. 18. 13:18
 3/11 A kérdező kommentje:
És akkor még visszamennék most, hogy ne kelljen még egy szabit kivenni.
2013. jan. 18. 13:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Regisztráltam egyébként Paypal-ra, a bankkártya csatolásnál van is Maestro lehetőség, de amikor ezt elmondtam az ismerősömnek, közölte, hogy akkor is volt, amikor ő regisztrált, de nem működött.
2013. jan. 18. 13:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Unicredit bank egyébként.
2013. jan. 18. 13:21
 6/11 anonim válasza:
nekem maestro-m van és eddig nem működött, már majdnem mentem dombornyomottat kérni, egyszer mégis megpróbáltam és működik.
2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hájaaa ***** válasza:
100%
Paypalra lehet utalni is. Bár hosszabb idő, de a legtöbb esetben nem fogadják el a maestro-t. Az ügyintéző azért javasolja neked a maestro-t mert a mastercardok általában elég jó árban vannak. Tehát van éves/havi díjuk is. Ezért kezdésként az előbbi kártyát adják hogy ne szívd a fogad.(persze vannak olyan számlacsomagok amikkel lehet kedvező MC-t kapni de ebbe most nem mennék bele). Maestrot egyébként minden boltban elfogják fogadni szal vásárlásnál relatíve neked semmi gondod nem lesz. Egyedül a netes fizetések és a külföldön való kártyahasználatra nem alkalmas a kártya.
2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

10 éve használok paypalt különféle bankok különféle kártyáival, sosem volt semmi problémám, de most nyitottam egy új számlát, és nekem is problémás a Maestro kártya a netes fizetéseknél (K&H). A Paypal profilomba fel tudtam venni, sikeresen "get verified" is lefutott, de mégsem sikerült a fizetés az Ebay-en. Többször is megpróbáltam, de értelmes hibaüzetet nem kaptam.

Aztán pár nappal később valamiért sikerült fizetnem vele az ebayen, azóta ott gond nélkül megy.

Viszont sehol máshol nem tudok paypallal fizetni azóta sem, csak az ebayen.

A bankom azt mondja, nem látják, hogy érkezett volna fizetési kérelem, a paypal pedig azt mondta, hogy ők nem látják, miért utasítja el a bank a kártyámat, így két szék között estem a földre.

A banki ügyintéző azt javasolta, hogy indítsak egy panaszt, mert akkor tudják "mélyebben" (???) kivizsgálni, mi lehet a baj...

Valamiért úgy érzem nem fog sikerülni, és igényelni fogok inkább egy VISA-t vagy egy MasterCardot, ez a Maestro ez egy vicc. Lehet vele fizetni a közértben, meg működik az ATM-eken, ennyi.

Amerikai oldalakon pl. eleve nincs Maestro elfogadás, azt sem tudják mi az. Gondoltam, ez úgysem érdekes, majd fizetek Paypallal... hát nem!

2014. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2014-05-29 14:34 detto ugyanez vagyok... bár én még nem próbálkoztam paypallal, de a neten all-the-time látom, hogy a maestro kártyámat számba se veszik... kár... nemcsak én, még egy varjú is ezt mondja erre
2015. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
azóta valami változás?? mükődik esetleg paypalall?
2018. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!