Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatok, ha átvertek...

Netti212 kérdése:

Kihez fordulhatok, ha átvertek az interneten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy nő interneten árult "fajtatiszta cocker spánieleket", én és kolléganőm is vásároltunk tőle egy-egy kutyust. A hirdetése itt van a kezemben.

A kutyák kb fél évesek, és semmi közük a spánielhez. A nő beismerte, hogy terhesen vette a szukát, nem tudta, milyen fajta az apa kutya.

A pénzt nem hajlandó visszaadni. Milyen szervhez fordulhatok ilyen esetben?



2013. jan. 20. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Polgári peres eljárást indíthatsz, de ilyen piszlicsáré ügy miatt nem érdemes.
2013. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden piszlicsáré ügy miatt érdemes, mert azért tehetik meg ezek a szemetek azt, amit megtesznek, mert mindenki így áll hozzá a problémához, mint te, első válaszoló. Bezzeg ha a te zsebedről lenne szó, nem írtál volna ilyet.
2013. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Hol ismerte be? Írásban, vagy szóban? Ha írásban, akkor ezt is fel tudod ellene hozni. Természetesen indíthatsz pert, vagy feljelentheted, és igaza van a 2. válaszolónak, ha te is csak legyintesz, mert végül is kaptál kutyát, akkor az ilyen szemetek mindig meg fogják úszni a Te pénzeden.
2013. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam annyiban hagyni a dolgot, főleg, hogy a nő még bocsánatot sem kért, hanem még neki állt feljebb amellett, hogy elismerte, fogalma sincs, milyen fajtájú az apa kutya. És természetesen a kiskutyák "keverékségét" is elismerte, bár erre nagyon nem volt szükség, hisz az oltásoknál az állatorvos is megállapította, hogy közük sincs a kutyusoknak a spánielhez....

Feljelentés lett a vége, sőt van már még egy károsult...

Igen, első válaszoló, ha téged vertek volna át, szerintem te sem hagynád. Köszönöm, hogy válaszoltál, de én nem azt kérdeztem, hogy folytassam-e, vagy annyiban hagyjam a dolgot. :)

2013. febr. 6. 10:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Írásban szerintem tegnap ismerte be a rendőrségen. :)
2013. febr. 6. 10:22
 6/10 panettone válasza:
Attól függ hol akarod széné égetni magad! Ki vesz neten kutyát? Nem érdekelt kik a felmenői? Milyen betegségekre van szűrve? Nem beszélve róla, hogy ez évtől akár milyen cuki spánielnek inéző kutyád van, ha nincs tkve a doki köteles az oltásijába beírni, hogy keverék... szerencsére mára már nem elég ha hasonlít a kutya az adott fajtára, származási papírokkal igazolni is kell. Amúgy ha a kutyák chipezettek akkor legalább a chip nyilvántartásban benne kell lennie milyen fajtájúnak regisztráltatta, de ez csupán a te jóhiszeműségedt bizonyítná, ha volt chip bennük.
2013. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Elmondom én mit csinálok. Megnézem mennyi a károm, mennyi esély van a visszaszerzésére és kb mennyi időbe telik. Ez kiadja az órabérét az ügynek. Ez, ha kevesebb mint a szabadidőm órabére, amit kb 2000Ft-ra lövök be, akkor sz@rok rá nagy ívben. Tanulópénz. Nem fogok egy pártízezer forintos kutyára heteket áldozni.
2013. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első-utolsó: ez zseniális. Hol tanultad ezt, valamelyik pénzügyi tanácsadó cégnél? Elmondom, hogy az elméleted hibás, mert a szabadidő órabérét senki nem fizeti ki, te is csak költöd max akkor a pénzed, ennyire ne legyél már fennhéjázó és oktondi. Amúgy igen, az ilyen arcoskodó pattanásos arcúak miatt tehetik meg sokan, hogy átverik az embereket. Remélem egyszer veled is történik valami olyan horderejű, ami a pitiáner óradíjadat meghaladja és kénytelen leszel lépéseket tenni. Hehe.
2013. febr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, én csak egy törzskönyv nélküli spánielt szerettem volna, de így is imádtuk őt, hogy nem az.

Panettone! Nyilván, ha papírral szerettem volna venni, akkor több pénzt és időt áldozok a vásárlásra. Állatorvosnál tavaly voltunk, akkor nyilván még nem volt ez a szabály...

Ez már inkább becsület-dolog, nem is a pénz érdekel, mert azt már rég elköltöttem benzinre, utánajárásra. Nehogy már ez a nő azt gondolja, hogy akárkit átverhet büntetlenül. Aki annyiban hagyja a dolgot, vessen magára. Okoskodók kíméljenek, mert nem is a témához írnak! Köszönöm!

Az ügy folyamatban van, több károsulttal. :)

2013. febr. 14. 07:57
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel nem hagytam annyiban a dolgot, feljelentést tettem, bíróságra került az ügy, két tárgyalás volt, a másodikra az anya kutya volt gazdáját is beidézték. Kiderült, hogy a nő ajándékba kapta tőle a kutyát, sőt, több 4-5 hónappal a kölykök születése előtt. Szóval a nőnél lett vemhes. Megnyertük az ügyet! :)

Két károsult kártérítése 22.000.-Ft, szabálysértési bírság 20.000.-Ft, plusz 15.000.-Ft útiköltségtérítés... Több károsultat nem talált a hatóság.

2013. ápr. 11. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!