Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » OTP-nél vagyok önkéntes...

OTP-nél vagyok önkéntes magánnyugdíj pénztártag. Jelenleg nem tudom fizetni még azt a min.2000FT-ot sem. Le lehet mondani vagy szüneteltetni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet szüneteltetni, de lehet, hogy valamennyi költséget elszámolnak a bentlévő pénzed terhére. Kivenni nem lehet, csak úgy ha nagy részét levonják - befizeted adóra. Szerintem hívd fel őket, és mond, hogy szüneteltetni szeretnéd.
2009. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm szépen!
2009. aug. 31. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Önkéntes nyugdíjpénztári tagdíjfizetést utom, hogy 6 hónapig lehet szüneteltetni, de addig a munkáltatói hozzájárulás sem folyósítható. Az alapszabályban általában rögzíteni kell a szüneteltetés feltételeit. Ha nem tudod fizetni a tagdíjad, attól még tag maradsz. A tagságodról is lemondhatsz, vagyis kilépsz a pénztárból, de a könyvelt pénzed csak a 10 év futamidő lejártát követően veheted ki.(kivéve, ha nyugdíjas a tag)
2009. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne addig munkáltatói hozzájárulást fizetni? Nálunk van aki saját maga nem is fizet, csak a munkáltató. A vállalást miért ne lehetne módosítani. Ha a munkáltató fizet, akkor biztosan megvan a havi 2000 Ft minimumtagdíj. Nyugodtan hívd fel a nyujdíjpénztárat.
2009. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 10 év lejárta után csak a hozam vehető ki adómentesen, a tőkéből levonják az adót, és be kell fizetni az EHO-t. Ami összesen a pénzed majdnem fele. Tehát kivenni nem éri meg.
2009. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!