Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kenyérre nincs pénz, de...

Kenyérre nincs pénz, de cigire van? Lentebb .

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom szalagon , és melóba menet minden reggel találkozok közhasznú munkásokkal . Néha leállok velük beszélgetni . Én is voltam pár hónapot közhasznú munkán három éve , pokoli egy hely . Megkeseredett , ápolatlan , agresszív , alacsony IQ - jú , alkoholista , majdnemhogy analfabéta férfiakból ill . alkoholista , szakadt agyatlan prosti stílusú nőkből áll a 80 % - a ( tisztelet a kivételnek ) . De hát nem véletlenül , hiszen nagyon kevés kivétellel sehova máshova nem kellenének ezek a fazonok , még WC pucolásra sem venném őket fel . Állandóan ordítanak , sírnak , hogy éhen fognak halni , szidnak mindent és mindenkit , átkozódnak , hogy 47 ezer forintért már hajléktalanok , nincs pénz , nincs pénz . De amit én látok , hogy kajára nincs pénz , de napi egy doboz cigire ( 800 Ft ) meg két liter borra ( 500 Ft ) arra van pénz , az havonta kb . 39 ezer forint , fogalmam sincs , hogyan csinálják ! Aztán még panaszkodnak , hogy marad otthon 20 ezer forint kajára ...
2013. jan. 21. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, persze az ő hibájuk is (főként), de egy-egy ilyen meló amúgy is kikészít. Én évek óta nem ittam, aztán elkezdtem dolgozni, és már azt veszem észre,hogy munkaidőben vedelem a kitett szeszt, mert kész vagyok. Életembe nem cigiztem, most azt veszem észre, hogy fogyogat a dobozból.
2013. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na ezek a pénzügyi analfabétizmus igaza jelei!


Meg ezek:

“Segítség, már enni sincs pénzünk….. A rezsink: UPC számla 7.000 Ft…..”


” Nem tudom, mi lesz velünk, nem győzzük már a hiteleket fizetni…… Levél elküldve az Iphone-omról.”


Az emberek tömeges méretben nem tudnak bánni a pénzzel és olyanokra költik, amikre nem szükségük, csak igényük van.

Persze a fizetések kevesek, stb. de a kérdező példái is pont arról szólnak, hogy ezek az emberek ennyi pénzből jobban ki tudnának jönni, mint ahogy kijönnek, de élvezeti cikkekre költik a jelentős részét.

2013. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg így van.Jelenleg sajnos én is szociális segélyt kapok.De utálok érte menni.Sokan vagyunk sajnos fiatalok a sorban, akik dolgoznánk de nincs munka.De a legtöbbje sajnos nem ide tartozik.Reggel amikor bejön a segélyért már bűzlik a szesztől és közben meg háborog, hogy milyen kevés miért nem emelik.Azért fölösleges, hogy még több piát tudjon venni.
2013. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Neuhauser László ***** válasza:
2013. jan. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!