Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit érhet ez az óra?...

Mennyit érhet ez az óra? Rádiófrekvenciás és hibátlan az állapota, illetve másodperc pontosan jár.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2013. febr. 1. 10:31
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nos Jó felfogás ez is amit írsz.Hogy replika e azt természetesen csak egy hozzáértő ember tudná megmondani. De nem ez a kérdés. Hogy meddig jár másodperc pontosan? Természetesen addig amíg az elem le nem merül.Egyébként mivel minden nap frissíti az időt mindig pontos. Ez sem kérdés. A kérdésem az volt hogy mennyit érhet. "


A DCF77 egy hosszúhullámon sugárzó atomidő-szinkronjeladó Mainflingenben, Németországban, Frankfurt központjától 25 km-re délkeletre. Atomórával meghatározott nagy pontosságú idő rádiófrekvenciás AM üzemmódú sugárzására használatos már 1978 óta."

A Rádió vezérlésű óra így működik Rádiófrekvenciás jelet fog. Így remélem helyes, és nem lehet belekötni.

De a kérdés még mindig nyitott MENNYIT ÉR?

2013. febr. 4. 15:57
 22/31 A kérdező kommentje:

Nos azt hiszem ez ár jó nyom.


[link]

2013. febr. 4. 16:32
 23/31 TappancsMancs ***** válasza:

Aha gratula jaja. Képről úgy tűnik ez az. Nézd meg alaposan minden részét. Ára kb 100.000Ft újonnan. Ez jó.


Ha napfényben sincs rajta hajszálvékony karc az a legjobb. Tartsd óvatosan. Ha kicsit karcos az üvege azt fel lehet políroztatni de jó helyre vidd. Tisztítani is kéne de sok minden leveheti a fényét. Tehát finoman. A legjobb ha fülpucolóval vízzel szépen óvatosan és inkább tovább tartson a munka. A szíját azt gondolom le tudod venni, de semmiképpen se karcold meg. Kicsit se! Úgy csináld mint egy restaurátor.


Jó esetben a félárán megpróbálhatod eladni, de lehet csak harmada lesz belőle. Mert ez még csak drágább órának számít.

Neten én nem próbálkoznék csak végszükség esetén, a calások miatt. Előbb óraüzletekben nézném meg, van ahol használttal is foglalkoznak. Korrektek nem vernek át. Akár több helyre is elviheted árajánlatért.


A teljeskörű tisztítás előtt is érdemes használt óra üzletekbe elvinni. Ha összességében jókat mondanak eladási lehetőségre, hogy egész jó a dolog, akkor akár órástól is kérdezheted a tisztítást, felújítást. Ultrahanggal tisztítják ami jó. Ha kell kisebb polírozást stb is megcsinálnak. De kérdezd meg mi mennyi lenne.


:)

2013. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 TappancsMancs ***** válasza:

Tisztíáshoz:

Mindenféle tisztítószert felejts el! Nekem volt ami bemattította (finoman megmarta) a fekete felületet. Csak víz és fültisztító.

2013. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 TappancsMancs ***** válasza:
Ja ha meg van tisztítva ne fogdosd össze. Meglátszik rajta. Tedd a dobozába vagy bármibe amiben el tudod vinni ha kell. Hogy olyan gyáriúj legyen, kéznyom mentesen. Óraboltokban is láthatsz pl az eladókon kesztyűt. :)
2013. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 TappancsMancs ***** válasza:

Bocsi az elsőt nem láttam. Hogy mennyit ér? Az új árának kb a 2/3-a és 1/3-a között valahol. Ebben sokat számít pár dolog együtt. Ha tokkal vonóval zsírúj állapoban, papírjaival dobozával és még garanciális is akkor közelebb a bolti árhoz. A keresettségétől is függ. Ha egy márkát jobban keresnek akkor megint jobb áron tudod eladni.


Pontos árat azért nem tudnék rá.


- használt óra üzletektől kérdezni árat szerintük

- megnézni neten Junghans fan oldalakat és kérdezni

- Junghans topikok, fórumok (külföldi oldalakat is)

- neten használt óra oldalakat is megnézni hátha fent van ez is


Ezekből ki tudod variálni de ez talán az előzetest szerint megéri hogy megtudakold. Saccra is 50e köjöhet belőle. Az nem rossz azért. :)

2013. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 TappancsMancs ***** válasza:

Ami a replikákat illeti meg lehet állípatni de utána kell netezni annak is. A replikákról azt érdemes tudni hogy több féle minőségű órát és azokat is több féle minőségben másolják. Tehát pl egy adott Rolexről van olcsóbb másolat is és közepes és nagyon jó minőségű is. Aztán van ahol feltüntetik a replica oldalon hogy mindegyik óra replica. Tehát nem becsapnak! Hanem olcsóbban elérhetővé tesznek pl Rolexet stb azoknak akiknek nincs rá pénzük de tetszik nekik. A becsapás csak az ha a replicát igazinként árusítják.


A neten sokminden fent van erről is. Vannak olyan oldalak ahol a replicák képekkel leírásal vannak fent. Beazonosíthatóak.


Amúgy az egyik legjobb ha most hogy meg van a pontos neve menj fel a Junghans hivatalos oldalára és keresd ki. Nézd meg minden oldaláról a hivatalos képeken hogy van e kis eltérés. Replicáknál szokott lenni, de csak kicsi. Pl kicsit más betűméret vagy betűtípus és ilyenek.


Rákereshetsz "watch replica" és megnézni ott is. Nekem teljesen okésnak tűnik amúgy.


A Junghans fan oldalakon is megkérdezheted, de csinálj jó képet róla. Ez alapján sokkal nehezebb. De nekem jónak tűnik.

2013. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 TappancsMancs ***** válasza:
Azért hozzáteszem hogy ha keresett óra akkor lehet 90e körül is el tudod adni. A 100e -et már soknak vélem.
2013. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 TappancsMancs ***** válasza:
Replica még példának hogy jobban képben legyél. :) Ha van modjuk egy 3millió Ftos Rolex és annak egy replica üzletben a 150e Ftos másolata az azt jelenti hogy amúgy is jó minőségű óra! Átlag fölötti csak nem az eredeti. Tehát egy ilyet mint a példában simán el lehet adni használtan 100eFt ért, mert sokan megveszik replicaként.
2013. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen a replika csak akkor gáz ha igazinak vallják.

Fordult már meg olyan Rolex replika nálam amire azt mondta az órás " nagyon szép másolat 250,000 ft-ot tudna érte adni"

Kutakodok még a témában. Ha 50 kijönne belőle szerintem én is elégedett lennék.

Az állapota nagyon szép nem viszgáltam nagyítóval de megnézem. Szerintem az üveg teljesen karcmentes. Úgy vélem a kerámia tok sem lehet karcos mert szemmel nem látszik, és a kerámia piszok kemény.Az ujnyom viszont más tészta az rögtön meglátszik rajta az tuti! :)

2013. febr. 4. 19:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!