Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben h osztoznátok?

Ilyen esetben h osztoznátok?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel 5 éve vagyunk együtt.

Mikor megismerkedtünk én már dolgoztam, mellette főiskolára jártam, ő egy levelezőin végzett szakmát, oda is költözött hozzám kb két hónapon belül, én tartottam, de igazából csak félig, mert a családja vette a bérletet, fizette a sulit, szal a rezsi meg a kaja volt az én részem.

Másfél év után megkeresett egy rokonom, ajánlott egy munkát, ami jó pénzzel kecsegtetett, de nem mertem elvállalni, mert a mostanival már akkor is jól kerestem meg biztos volt, de ott volt, h ezzel egy hónapban akár 1 millió.

Egyértelmű volt, h én nem hagyom ott a biztost, hanem ő vállalja el.

Szal elkezdte helyettem barátnőm, bejött, de tudni, kell, h ugye én rokonom intézte, tanította be meg máig toljuk a szekerét az ismerőseink által.

Most meg akartunk venni egy lakást a pénzből és nem volt róla még szó, de kellene írni egy szerződést, h na akkor ki mennyit kap belőle.

Rendben van, h az ő nevén van a pénz, de az én 300 ezer forintos fizetésemből éltünk, az övé végig félre lett rakva, kb 20 millió forint.

Így szerintem az 50%-50% elég reális meg korrekt.



2013. febr. 5. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hat nem valoszinu, hogy ez igy korrekt. Max a havi koltsegek felet kerhetned. Hivatalosan viszont az egvilagon semmit.
2013. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk erdekelne, hogy hogyan voltatok kepesek havi 300e-t elkolteni....
2013. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ne női ésszel gondolkodj, tudom, h akkor nem látok egy forintot se.

Felnőtt, gerinces ember módjára.

2013. febr. 5. 15:08
 4/19 A kérdező kommentje:
Havi 300 nem sok.
2013. febr. 5. 15:09
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

De most ti együtt vagytok, házat vesztek, de már a váláson gondolkozol? Egyébként hivatalosan nem gondolom, hogy járna neked a fele. Te nem kockáztattál, ő vállalta, bejött neki, az ő szerencséje, és ki nem sz*rja le, hogy ki szerezte a munkát?! Szóval nem, egyáltalán nem korrekt a dolog.


Gyakorlatilag meg ha a párommal tervezem az életem, akkor nincs házassági szerződés, minden közös, és fel sem merülne bennem ilyen hülyeség, hogy kiálezzem a pénzre, kinek mi jár...

2013. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Felnott, gerinces ember modjara. ok. Tehat x eltartja y-t, havi 300at forditva kettejukre. Y elkezd dolgozni, lesz Z jovedelme, amit felretesz, es aminek a felere x igenyt tart, mert eltartotta y-t. X kovetelheti az egyutt eles alatt yra forditott penzt, vagyis a havi 300 felet. Hivatalosan meg a vilagon semmit.
2013. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ti milyen vállalásról beszéltek?

Annyi dolga volt, h amit az én rokonom meghatározott neki azt megcsinálja, ég világon nem kockáztatott semmit.

Minden a szájába lett adva, nélkülünk szarra se vitte volna, csak nekünk nem volt időnk ezzel foglalkozni.

Szerintem azok után, h ez így megtörtént az a minimum, h nem azt fizeti ki, amit én ráköltöttem, főleg, h az elején nem is dolgozott.

Ennek meg az az alapja, h én végig így voltam vele, h majd felezünk, mert alap, h másképp el lett volna zavarva és folytattam volna én.

De megbíztam benne és ezért én a saját munkám folytattam, h ő tudja hajtani a pénzt.

Na majd rákérdezek, ha játsza az eszét holnap már nem kell bejönnie dolgozni, majd akkor rájön, h nem olyan magy sztár...

De kb 100% h ő is így érzi jogosnak.

2013. febr. 5. 15:21
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez igy jogos. o dolgozott, o kockaztatott, hogy ki szerezte a munkat, az mellekes. De egyebkent remelhetoleg olvassa o is a kedesedet es rajon, hogy a kapcsolatotokban szeretet az nincs a reszedrol.
2013. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Na most azt a hosszú hozzászólásodat olvasva ne vegyetek együtt lakást. Legalábbis ha a csajnak van esze, akkor nem tervez veled tovább. Hogy tudsz így beszélni róla? Te már nem szereted ezt a lányt, csak felcseszi az agyadat, hogy nem a tied a pénz, hanem ő kereste meg.(hiába csak a szájába adták a dolgot és egyébként a szarra se vitte volna nélkületek) Hivatalosan az a pénz az övé, és nyugodtan megtarthatja az utolsó fillérig.
2013. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Persze, hát ez aztán tényleg mellékes, h ki intézte a munkát meg h alá dolgoztunk, végülis csak havi 1 milliót akasztott vele, bármikor talál az ember ilyen munkát igaz?

Szégyellhetnétek magatokat ti is ezzel a hozzáállással, h mikor én pénzeltem akkor jó volt, h eltartottam, de h most ő keres többet már ne reménykedjek, h visszakapom a jófejséget, örüljek, h egyáltalán szóba áll velem..

Ez kb olyan h van egy barátod, megosztod vele az utolsó kenyered, de mikor meg nyer a lottón akkor meg szarik a fejedre és ha megemlíted, akkor visszaveszi a zsíros kenyeret..

Undorító....

2013. febr. 5. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!