Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg meglépné ezt az iskola?

Tényleg meglépné ezt az iskola?

Figyelt kérdés

Elég csúnya helyzetbe keveredtem.

A párommal élek együtt, albérletben, szülői támogatás nélkül.

Mivel munkát nem kaptam, beiratkoztam egy nappalis okj-s oktatásra, így kicsit könnyítve a helyzetünkön. Megigényeltem az árvajáradékot is.

Mivel diákmunka mellett nem tudtam bejárni az iskolába, megegyeztünk a titkárral hogy csak a vizsgákra járok be.

Nem értesítettek, lemaradtam a vizsgákról, mivel nem találták a számomat, előkotorták valahonnan a szemét anyámét.

Nem tudom mit hordott össze nekik, nagy nehezen megtaláltak, közölték hogy azonnal kitesznek és feljelentenek amiért illegálisan vettem fel az árvajáradékot (???).

Megvolt a jogviszonyom. Most hogy nincs, megyek is és bejelentem.

Szerintem teljesen legálisan jártam el, hiszen az érvényes jogviszony megléte a feltétele.

Ők viszont nem vezetik egyáltalán a jelenlétit (így születhetett meg ez a megállapodás), a jegyek félévente kerülnek a naplóba.

Nem hiszem hogy maguk alá vágnának.

Ha meg meghamisítják az adatokat, akkor miért nem dobtak ki igazolatlan hiányzás miatt?

Mindenképpen ők jönnének ki rosszul.


Ha mégis sikerülne a szép kis tervük, azon kívül hogy vissza kell fizetnem a felvett összeget, szerintetek milyen büntetést kaphatok még?


2013. febr. 6. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

De Te magad is leírod hogy nem jártál be (mert nem tudtál) és a vizsgákon sem voltál ott.

Még csak hamisítaniuk sem kell, mert amit állítanak az igaz lesz. Más kérdés, ki mennyire hibás a történetben.

Ebből nem ők fognak rosszul kijönni, mert itt csak neked van veszíteni valód.

Talán még kamatot is számolnak a visszafizetendő összegre, de ezt nem tudom pontosan.

2013. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ők is rosszul jönnének ki, mert nekik kötelező lenne betartani a jogszabályokat.

Nem vezetik se a naplót se a nyilvántartást, és nem dobtak ki a sok hiányzás miatt.

Nem tudom hirtelen mennyi az annyi.,

Ide szerettem volna kilyukadni.

Ők is csak azért tartottak engem, hogy megkapják a támogatást utánam.

Tehát eléggé kölcsönös a helyzet...


Persze, nem volt szép tőlem hogy így kikerültem a rendszert, de nem volt más választásom.

Éhenhaltunk volna.

Így sem tudom mi lesz velem, de legalább van már egy kis gyakorlatom :/

2013. febr. 6. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként félárva vagy? Mert az most nem derül ki. Az iskola mossa kezeit, feltehetőleg nekik is vissza kell fizetni a támogatás egy részét ilyen esetben. De sajnos, igen, ha arra kerül a sor, hogy fizetned kell, akkor kamattal kell majd ezt megtenned.
2013. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! Elvileg félárva, gyakorlatilag teljesen az vagyok :(


Tovább gondolva nincs mivel feljelenteniük, hiszen a jogviszony akkor is ott volt. És a feltételek között nincs feltüntetve hogy nem lehet hiányzásom :) ezt legfeljebb a családi pótlékkal játszhatták volna el, de azt meg nem kértem, már nem is járna. Mindenesetre valahol megnyugtató hogy "csak" vissza kell fizetni az összeget ha mégis lenne valami :)

2013. febr. 6. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!