Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Import termékemet lefoglalták....

Import termékemet lefoglalták. Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Harmadik országból rendeltem interneten gyógyhatású készítményeket és a bevizsgálás után lefoglalták, mondván engedélyhez kötött hatóanyag van benne.


Nem tudtam róla, tényleg. Mindenhol az volt írva, hogy természtets hatóanyag...


A határozatban az van, hogy "engedély nélküli külkereskedelmi tevékenység buntett elkövetésének gyanúja merült fel."

Nem írom le a potos értéket, de az elkövetési érték 2000 Ft-nál kisebb.


Felhívtam a NAV Bunügyi Igazgatóságán az ügyintézot (aki személy szerint kezeli az ügyet) illetve a NAV Import ügyintézojét, akin keresztül ment a csomag, mind a ketten nyugtattak, hogy mivel nem tudtam róla, hogy engedély kell az áru behozatalához, illetve nem tudtam, hogy mi az összetétele (nem is tudhattam, nincs leírva sehova) ezért nincs gond

Meghallgatnak majd, ezt elmondom, aztán ennyi.


Valakinek hasonloó tapasztalata?



2013. febr. 8. 17:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!