Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha óceánjáró hajón szeretnék...

Ha óceánjáró hajón szeretnék dolgozni, akkor kell felszolgálói végzettség?

Figyelt kérdés

Minden vágyam, h hajón dolgozhassak, tudom sok meló van, de nem félek a munkától. De fontos lenne tudnom, h ha pl segédfelszolgálónak jelentkeznék, kell-e hozzá ilyen sulit elvégezni?

Mert akkor elvégzek egy 1 éveset( már néztem konkrétat), dolgozok, és utána továbbtanulok, legalább pénzem is lesz rá. Ha esetleg van vki, aki volt kint, az írja meg, legyen szíves. 18/L


2009. szept. 5. 18:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze a rendes pincérnek/főpincérnek alap, h kell, de kezdetben úgyis csak segédpincér lehetnék, arra gondolok.
2009. szept. 5. 18:59
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen hajóra csak nagy protekcióval és kiváló végzettséggel lehet felkerülni - még alsegédkuktának is. Felszolgálónak (tehát aki ott fontos emberhez egyáltalán odamehet) - még ennél is sokkal több kell: vagy 4 világnyelv folyékony ismerete, kifogástalan megjelenés...
2009. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen azt gondoltam is h a pincér/főpincérhez már több kell. :(

Végül is nekem szobalány is jó,ha azzal ilyen nehéz, bár én eredetileg felszolgálóként szerettem volna, akár aki csak az italokat szolgálja ott, és akkor úgy tanulnék/tam volna.

Azért majd próbálkozok mindenképp akár így, akár úgy.

2009. szept. 5. 21:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert minden munkakörhöz csak nem kell nagy protekció, hallottam már pár emberről a környezetemben aki dolgozott hajón.
2009. szept. 5. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm, aki dolgozott óceánjárón és nem volt semmi ilyen jellegű végzettsége (közgazdász volt), igaz 4 nyelven beszélt folyékonyan.
2009. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Hát angolul mindenképpen kell tudni, az biztos, + sztem azsem árt ha van vmi képzésed. De itt bővebb infót kaphatsz. [link]
2010. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Segédfelszolgálónak nem kell 4 nyelv elég a +angol, de az társalgásszinten. Felszolgálónak is elég az angol, de oda már HAJÓS referenciák kellenek, tehát a szárazföldi papír sz...t se ér oda. Segéd pincérnek, hogy kell e képzettség?... Hajón nem fogják kérni sőt hiába mutatod ugyan azt fogod csinálni mint az Indonéz vagy Fülöp srác, aki még a nyelvet se beszél, tehát asztalt takarítani, poharakat-villákat-tányérokat törölni.

A tanfolyamok nem kifejezetten erre vannak. El lehet végezni lehet használni, de a hajón max wc papírnak használhatod. Csak így könnyebb eladni ezzel a névvel hogy hajós pincér tanfolyam, mint általános pincér tanfolyam. Így többen mennek a képzésre :) Tanfolyam nagyon hasznos, de nem hajóra. Majd a fedélzeten megtanítanak mindenre. Meg, ha nem nyalsz, jópofizol úgyse leszel több mint segéd felszolgáló. Tehát pofára megy az előléptetés :)


Tapasztalt hajós

2010. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A leghasznosabb válasz ez volt... :)
2010. máj. 6. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem a saját történetem, hátha segít egy kicsit...

23 éves srác vagyok és egy éve szeretnék kijutni óceánkáróra. Nincsen komolyabb végzettségem és nyelvvizsgám sem, ellenben kitartó voltam. Összesen 7 magyar céget kerestem meg és egy teljes éven át rohantam egyik helyről a másikba. Állásinterjúk sora és személyi beszélgetések kellettek, mire sikerült a szerződésemet megkötni, szeptemberben indulok. Tehát legfőképpen kitartás kell és jó angol, mert felvételkor azonnal kiszűrik, hogy alkalmas-e a jelölt angol-tudása. Egy helyen például nyelvi teszttel indítottak. Ezen felül kell egy nagy adag magabiztosság és jó kiállás valamint kitartás, nekem is így jött össze.

2010. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, és gratula, hogy sikerült! :)
2010. jún. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!