Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan változtatnád meg az...

Hogyan változtatnád meg az életeden 100 millió Ft-ból?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy legálisan, egyösszegben megkapod. (pl lottó, vagy egy elfeledett rokon halála utáni öröklés stb.)

Mit tennél? Belföld-külföld? Mibe fektetnél, milyen passzívjövedelemre számítanál stb stb.

A 100 millió csak úgy elkölteni sok, azonban életet megváltani csak nagyon józan gondolkodással lehetne belőle, ezért is vagyok kíváncsi, hogy ki mire fordítaná, hogy stabilizálódjon az élete. (És nem az érdekel, hogy milyen Porschét vagy ékszert venne, fogyasztási ötlete mindenkinek van :))


2013. febr. 11. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag 13 millió kellene az életem megváltásához. Azonnal indulnék vele külföldre. A többi bankba menne, biztonsági tartaléknak.
2013. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ennyi pénznek a havi kamata fél misi. Valószínüleg elköltöznék egy olyan helyre, ahol állandóan nyár van és havi 500e FTból bőségesen kijönnék a családommal. Nem egy ilyen hely van a világban.
2013. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

#2


És 15 év múlva, mikor elinflálódott az egész összeg éhenhalnál....


Én mennék Afrikába, van remek kidolgozott tervem ottani vállalkozásra, csak a tőke hiányzik hozzá.

2013. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Nekem kb 2 Milliárd kéne hogy úgy változtassak ahogy szeretnék. Ezt csak felélegetném.
2013. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a 2mrd mire kellene? Kíváncsivá tettél.
2013. febr. 11. 12:30
 6/9 Flector 67 ***** válasza:
100 millióból azért inkább 1 millió nettó havi hozam jön ki. Ebből 500 ezret felélsz, másik 500 marad a tőkéhez, és hopp ki is védted az infláció hatását.
2013. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
csak annyit változtatnék, hogy nem foglalkoznék annyit a tanulással. a befektetést rábíznám valaki olyanra akiben megbízok, és ért a pénzhez. a legegyszerűbb ingatlanba fektetni, vagy hajóba, egyéb nagyobb dolgokba. én apámra rábíznám legalább a felét, pár év alatt biztos hogy minimum megduplázná, magamnál csak annyi lenne ami kell...
2013. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hájaaa ***** válasza:

Kiváló kérdés! :)


Először is, vennék egy ingatlan(birodalmat magamnak), hogy nyugodtan leélhessem a hátralévő életemet. Állatok és növények lennének az én "farmomon". Eladnám-kereskednék vele csak így kedvtelésből.


A maradék pénzt befektetésként kezelném. Csinálnék x százalék magas kockázati befektetést, y %-nyi gyors forgási tőkét...stb


A maradékot ingatlanba fektetném, hogy legyen BIZTOS passzív jövedelmem.


Csinálnék egy 15-20misis biztonsági tartalékot aranyból vagy egyéb nemesfémből.

2013. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És a 2mrd mire kellene? Kíváncsivá tettél."


Egy tehetségkutató alapítványt hoznék létre, és finanszíroznám azokat a zseniket, akiknek csak a pénz áll az útjába. Pontosabban a pénz nem léte.

2013. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!