Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt albérletem címére érkezet...

Volt albérletem címére érkezett egy viszonylag nagy értékű küldemény. Rengetegszer próbáltam felvenni a kapcsolatot a tulajdonossal, azt a választ kaptam, hogy pár nap múlva írjak rá. Ez volt körülbelül egy hónapja. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk panaszt tenni a postánál, hogy miért adták át a Kis Jóska névre szóló csomagot Gipsz Árpádnak.


Amúgy azóta kerested? Miért nem mész oda? Biztos vagy benne, hogy egyáltalán átvette és nem küldték vissza?

2013. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csomagot küldtek, akkor azt valakinek át kellett vennie, és azt az aláírásával tanusította. Ha a postánál meg van ez a papír, akkor lehet bizonyítani, hogy ki vette át. Ezek után már a tulajjal kell egyezkedned, hogy miért nem adta át neked. Erre akár perre is lehet menni.
2013. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
postán érdeklődj, ha megvan a ragszám. anélkül teljesen felesleges.
2013. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Postàn màr voltam, kikézbesítették a küldeményt, ami sima levélként érkezett meg a címre. A postaládán még rajta volt a nevem, ezért bedobták. A tulajdonos pedig egészen biztosan járt már ott, mert voltam már bent a postaládánál, és bedobtam egy levelet, hogy értesítsen, mikor tudnám átvenni a küldeményt, mert fontos lenne számomra. Nincs válasz. Jogi útra vihetem a dolgot?
2013. febr. 12. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Sima levélként nem sok esélyed van, hiszen ha a tulaj letagadja, hogy nála lenne akkor nem sokat tehetsz. Postaládából bárki kilophatta.
2013. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben - hacsak nem találod meg nála a levelet- nem tudsz tenni semmit. Nem véletlenül van ajánlott levél, amit le lehet követni, hogy kinek küldik. A sima levélért nincs garancia, nem küldünk benne értéket.
2013. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha a természetes személy címzett a kézbesítés időpontjában nem tartózkodik a címben megjelölt helyen és ott nem található meghatalmazottja sem, a postai küldemény – ha a címzett azt írásban nem zárta ki – az ott tartózkodó alábbi személyeknek (helyettes átvevő) is kézbesíthető:

a) a címzett 14. életévét betöltött, a Polgári Törvénykönyv szerinti közeli hozzátartozója:


aa) a házastárs,

ab) az egyeneságbeli rokon,

ac) az örökbefogadott, a mostoha és nevelt gyermek,

ad) az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, valamint

ae) a testvér

b) a címzett élettársa,

c) a címzett bérbeadója, vagy szállásadója, ha az természetes személy.


A helyettes átvevőnek nem kézbesíthető:

a) „saját kézbe” különszolgáltatással feladott küldemény,

b) 100 ezer forintot meghaladó

a) ha a címzett az utalvány helyettes átvevő részére történő kézbesítését a Postához intézett írásbeli nyilatkozatában kizárta

2013. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Amugy meg utánküldést kell kérni és nincs probléma!!
2013. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!