Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan küldte-e vissza a...

Dzsodzso79 kérdése:

Jogosan küldte-e vissza a Posta elhunyt nagymamám nyugdíját?

Figyelt kérdés

Nagymamám 02.13.-án elhunyt.A posta vezetője erről éretesült valakitől és 02.15.-én visszaküldte a nyugdíjat a folyósítónak amit aznap kellett volna kézbesíteni.

02.16.-án fel szerettük volna venni de akkor mondta hogy visszaküldte.Jogosan küldte vissza hallomás alapján?


2013. febr. 17. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
nem, mivel a hónapban még járt volna. de csakis a vele egy lakcímen tartózkodó közeli hozzátartozója vehette volna fel, tehát férj, gyerek. unoka már nem. úgyhogy egyáltalán nem küldték vissza jogosan, panaszt kell tenni.
2013. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt vele senki egy lakcímen :( Esetleg törvényt ami leírja nem tudtok írni?Köszönettel
2013. febr. 17. 10:32
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
miért nem érdeklődtök a nyugdíjfolyósítónál?
2013. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Kérvényt kell írni a Nyugdíjfolyósítónak, így megkapjátok a nagymamam nyugdíját.
2013. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezt már csak a hagyatéki tárgyalás után fogják kifizetni az örököseinek, ha kérik.
2013. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
utolsó jól mondja, én is így tudom amúgy, h majd a hagyatéki tárgyalás után megkapják az örökösök
2013. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az rendbe van hogy a hagyatéki után lesz kifizetve , és mi van ha arra a pénzre szüksége van a családnak? De az a drága postamester szóbeszéd alapján ilyent nem csinálhat Most tegyek ellene panasz ?
2013. febr. 17. 12:22
 8/20 anonim ***** válasza:
10%
tegyél panaszt
2013. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Addig meg vegyél fel hitelt, mert ha egyszer már visszament a nyugdíjfolyósítónak, nektek addig onnan ki nem adják, amíg nincs hagyatéki végzés, és ezen semmi panasz nem segít.

A nyugdíj ugyanis az elhunytat illette, nem pedig titeket, hiába lenne szükségetek rá, és hivatalosan csak neki, vagy az örököseinek adhatják ki. Az egy dolog, hogy ha bankszámlára ment volna, és tudjátok a kódot, akkor a halála után is felvehettétek volna, vagy ha kihozza a postás akkor felvehetitek a halála után ha egy lakcímen vagytok, de késő bánat, ha egyszer már visszakerült a pénz a nyugdíjfolyósítóhoz, onnan már csak az örökösöknek adják ki.

2013. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jogosan kuldte vissza mivel csak a vele egy lakhelyre bejelentett gyermek-szulo-hazastars veheti fel az elhunyt nyugdijat nyilatkozat elleneben!De mondjuk megvarhatta volna az utalvany ervenyessegi idejenek lejaratat (marcius 05.),ilyenkor ezt azert 'illik' kivarni.Nalunk viszont tortent mar hogy a "kedves" hozzatartozok felvettek a halott nagymami nyugdijat-csak persze nem kozoltek a postassal hogy meghalt...ilyen esetben a NYUFIG a postason akarja behajtani az osszeget jogtalan kifizetes cimen hiaba jar meg a csaladnak a penz,ha nem lakott vele senki a hagyatek resze-szerintem a postavezeto csak ezt akarta elkerulni!!!

●bocsi telefonrol irok●

2013. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!