Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mér van az hogy 6 évig punnyad...

Mér van az hogy 6 évig punnyadtam a középiskolába van 2 szakmám mégis lószar a fizetésem?

Figyelt kérdés
tesomra meg k.urva irigy vagyok mert ő lógott egy csomót aztán 21 évesen szerezte csak meg az érettségit most meg kétszer annyit keres mint én.........ráadásul tanulhat mellette mert a munkáltatója támogatja vagy valami........
2013. febr. 19. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
miért vagy rá irigy?
2013. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk, mert 4 év alatt kellett volna elvégezni a középiskolát?


...


Szakmát meg nyilván rosszul választottál.

2013. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert punnyadtál.


Neki pedig szerencséje volt. Nehogy azt gondold már, hogy mindenki egyenlő esélyekkel, meg egy szintről indul az életben. Lehet hogy neked többet kell tenned azért, hogy elérd a tesó szintjét egyáltalán.

2013. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne légy irigy, mert úgysem mész vele semmire. Inkább örülj, hogy a tesódnak sikerült, és helyezd más alapokra a gondolkodásodat.


Én nem 6 évig, hanem 9 évig tanultam, 25 év szakmai munka van mögöttem, a 8 általános iskolával rendelkező tesóm meg "kisfőnök" egy multinál, 4-szer annyi nettó fizetéssel. Öljem meg ezért? Dehogy, én inkább örülök, hogy nem került "árokszélre". Mindketten boldogulunk, a magunk módján.

2013. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne irigy legyél,hanem inkább kérdezd meg,hogy csinálja/ta.

Tesód ember,kérd meg,hogy segítsen jó munkához jutni,ennyi.

Utolsó neked,hogy csinálta a tesód,hogy csak 8 általánossal lett vezető.Azért ez durva.

2013. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdés akart lenni. :)
2013. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi durva. Alapvetően a törekvés ( =erkölcstelenül mindenkin áttaposás), a gondolkodásmód és a tehetség nem tanulható dolog, valaki vagy rendelkezik vele vagy nem. Ez a két dolog pedig a 90%-a annak, hogy valaki eljut-e egy felső vezető pozícióba vagy sem.
2013. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon büszke vagyok a tesómra. Úgy csinálta, hogy mocskosul tud, és borzasztóan szorgalmas. Bár tette volna ugyanezt az iskolában is.

Szinte minden munkahelyén kiemelték, és vagy a "szalagot" irányította, vagy egy egész műszakot. A mostani helyén is 8 év után emelték ki, sőt ajánlottak neki egy magasabb pozíciót is, több bérért, de elutasította, mondván a családja rovására menne, és az idegeire.

Diplomásokat utasított maga mögé, mert ők csak elméletben tanulták meg azt, amit a gyakorlatban kellett volna. A tesóm pedig a gyakorlatban tudja, hogy hogyan lehet a legkevesebb selejt gyártása nélkül vinni egy egész műszakot, mivel "alulról" kezdte, tehát kétkezi melós volt. Na ezt honorálták neki mindenhol.

Ez nem durva, hanem becsülendő...

2013. febr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor keress más állást, menj ki külföldre, avagy menj aranyat bányászni Alaszkába vagy áruld a testedet.


Tesód sikerének inkább motiválnia kellene téged, végül is sz@rból is lehet várat építeni az esetében.

2013. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!