Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt 150. 000 tartozásom amit...

Volt 150. 000 tartozásom amit önként kifizettem, mégis Mokk fizetési meghagyást küldtek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A tartozásról csak tájékoztatást kaptam fizetési felszólítás nélkül. Ennek ellenére átutaltam a teljes összeget. Három nap múlva találtam a levélládámban egy körlevelet hogy többek között ellenem is fizetési meghagyást kezdeményeztek. A dátumozó nyomtatónak köszönhetően bizonyítható, hogy amikor a körlevél készült, már egy napja a számlájukon volt a pénz. Egy hét múlva megjött a postára a Mokk fizetési meghagyás. Magánemberként hogy tudok költségmentesen ellentmondani?

#fizetés #meghagyás #tartozásra
2012. dec. 2. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elmész a MOKK-hoz vagy felhívod őket. (Jobb, ha személyesen intézed!) Valószínűleg már jóval előbb kiküldték a levelet, de csak később ért oda, így nem látták, hogy már fizettél, illetve látták, amikor átutaltad, de a levél akkor már úton volt.
2012. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ellentmondasz, akkor per lesz, és a perben bizonyítod, hogy már megszűnt a követelés.

Bemész egy közjegyzőhöz, viszed a fiz. meghagyodat, és ellentmondasz. Ennyi.

Fizetni nem neked kell, hanem a kérelmezőnek, ha pert akar.

Mindenesetre szedd össze az utalás-igazolásodat, ami majd a bizonyíték lesz.

2012. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egész ügy úgy keletkezett, hogy a meghagyás kezdeményezése előtt nem nézték meg a folyószámlájukat. Ha megnézik látták volna, hogy nyitott kaput döngetnek, a követelés már befolyt. Úgy tudom, hogy ha a 15 napos határidőn belül a követelő közli a közjegyzővel. hogy megkapta a pénzt, akkor a meghagyás nem emelkedik jogerőre, és nem megy bíróságra.
2012. dec. 4. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Felhívtad már őket? Vagy bementél személyesen?

Lengesd szépen az igazolást nekik, hogy befizetted, és innentől kezdve nem szeretnéd, hogy bármi ilyesmivel zaklassanak, és nagyon várod a levelet, amelyben leírják, hogy a tartozásod 0.

2012. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!