Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha telefonon,...

Mit tehetek, ha telefonon, vagy személyesen zaklatnak ügynökök az ajánltaikkal?

Figyelt kérdés
Hol reggel 8-kor, hol délben, vagy du. telefonon felhivnak, ami egyébként titkos szám, és ajánlataikkal bombáznak. Udvariasan elháritom a kapcsolatot velük, megköszönöm, hogy nem érdekel! Pár hónap múlva megint hivnak, vagy megjelennek váratlanul a lakásom ajtaja előtt, kopognak, csengetnek, igazolványt mutogatnak, de engem akkor sem érdekelnek. Zaklatásnak érzem, mert soha nem számitok rá, és akkor történik mindez.
2013. febr. 22. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem is veszek fel ismeretlen számot, vagyis azt, amit nem jelez ki a telefon.


Van ismerősöm, aki inkább szórakoztatja magát ezekkel, pl. személyes megjelenésnél: helló hölgyeim, mindjárt kezdjük, még várjuk a Béláékat, addig a hátsó szobában vetkőzhetnek, telefonon is hasonló hülye szövegeket nyom.

2013. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem is egyre többen hívnak, gondolom az álláshirdetések mögött megbújva szerezték meg a titkos számom és vagy azt akarják, hogy adjam el a biztosításukat, vagy hogy vegyek tőlük.


Mást nem lehet csinálni, mint hogy a nem kijelzett számot nem veszed fel (csak pl. nekem az álláskeresés miatt fel kell vennem, mert már kerestek rejtettről hivatalos helyről), vagy ha kijelzettről hívnak azt elmented, hogy ne vedd fel (nekem egész gyűjteményem van "Zepteres f@szok" névvel).

Az elutasítással meg biztos nem húzzák ki a neved, csak hátrébb rakják, hogy 1 hónap múlva hátha mégis veszel valamit. Én a párommal szoktam felvetetni a titkos számot, ő imád ilyenekkel szórakozni. :)


A személyeseket igyekszem röviden leépíteni, hogy nem akarok semmit. Vagy ha olyan vagy mint a párom - utánanézel, hogy máshol mennyivel olcsóbb a biztosítás és beolvasol neki, hogy húzzon a fenébe a drága cuccaival, mert xy feleannyiért ad jobbat.

2013. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a település jegyzőjénél le lehet tiltani, nem adják ki a számodat marketinges célokra.

Én nem veszem fel, ha ismeretlen számról hívnak. Számkijelzős a vezetékes telefon is.

2013. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illegálisan megszerzik a számokat (marketinges adathalászat), vagy csak egyszerűen egy adott számmezőt hívnak fel össze-vissza.Sajnos nem lehet mit tenni. Én ilyenkor kinyomom a telefont. Engem jobban bosszant, amikor a postaládát teletömik szórólapokkal, úgy, h a fontos levelet, vagy postai értesítőt észre se veszem miatta, vagy azzal együtt dobom ki.
2013. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de mindezen is túl vagyok már. 12 éve titkositottam a vonalas telefonomat, és éppen az a szolgáltató keresett meg tegnap személyesen ketten,de annyira aggresszivak voltak, hogy megijedtem tőlük. Évekkel ezelőtt a titkos számomat kértem, hogy ne használják fel marketing célokra, mert nem érdekel, mivel 8 órát töltök otthon számitógép mellett, és bármikor megnézhetem az uj ajánlatokat. Erre tegnap mégis itt voltak az ajtóm előtt, annak ellenére, hogy zárjuk a kapukat, kaputelefonunk is van, mégsem jeleztek fel, hogy idejönnek. Fél 1-kor éppen az ebédet tálaltam, mikor kopogtak, arra nem reagáltam, majd hosszan csengettek, akkor a frász jött rám, mikor ajtót nyitottam, mutatták az igazolványukat és csak azt mondták a Téhome-tól jöttek árleszállitás van. Mondtam, köszönöm, de nem érdekel, egyébként meg kihül az ételünk, mert éppen ebédelünk, becsuktam az ajtót, de nem nagyon siettek elmenni. Az a kérdésem, hogy muszáj ilyen bunkón viselkedniük a szolgáltató ügynököknek, hogy hivatlanul, csak úgy ránktörnek, és még bocsánatot sem kérnek, hogy ebédidőben zavarnak? Miből gondolják, hogy engem bármikor lehet zavarni váratlanul. Nem oktatják ki Őket, hogyan kellene a több évtizedes előfizetővel viselkedniük? Nincs valami joszabály, ami a magánembert védi a magánlakterében, mert a lépcsőház is magánterület.
2013. febr. 23. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!