Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mit mondjak...

Ebben az esetben mit mondjak az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Ha ki van hagyva két év az önéletrajzomból, mit mondjak az állásinterjún, miért van kihagyás ott, ami nem hat negatívan?

nem fejeztem be a fősulit,de utána még tovább tanultam hason területen, a fősulit nem akarom említeni, inkább vmi mást mondanák!



2013. febr. 25. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
az igazat.
2013. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le fogják vágni hogy ilyesmiről van szó. Amúgy én bele szoktam írni, főleg ha olyan helyre jelentkezek ahol a diploma nem feltétel de előnyt jelent, ott leírom meg hogy milyen elvégzett kurzusaim vannak azok közül is a fontosabbakat természetese.


Az a baj hogy ebből nem tudsz jól kijönni. Ha azt mondod hogy beteg volták két évig, akkor nem vesznek fel mert kockázatos, ha azt mondod hogy külföldön voltál, akkor azt le tudják ellenőrizni a nyelvtudásodon keresztül szal azzal is könnyen be bukhatsz. Ha azt mondod hogy otthon ültél rád sütik hogy semmirekellő vagy.


Szóval jobb az igazság egy kis kozmetikával. Pl azt mondod hogy anyagi problémák miatt hagytad abba, vagy rájöttél hogy más érdekel.

2013. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod, hogy anyagi okok miatt nem tudtad befejezni a főiskolát az nem hat rád negatívan. Illetve akkor abban a 2 évben ha mást végeztél megindoklod, hogy ott volt lakhatásod / nem volt tandíj, stb...
2013. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A saját lustaságom miatt éveket csúsztam a főiskola befejezésével. Ezt ugye nem mégse mondhattam.

Amikor rákérdeztek, mondtam, hogy a családom anyagi helyzete miatt apróbb munkákat vállaltam, illetva saját vállalkozásban dolgoztam, közben átmentem távoktatásra. Elfogadták, felvettek.

2013. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, két év után hagytam ott az egyetemet, mert nem tetszett, utána kezdtem el a főiskolát. Ezt így elmondtam, hozzátéve, hogy otthon nagy balhék voltak miatta, de én gazdasági szakon akartam tanulni.

Az akkor még leendő főnököm kifejezetten megdicsért, mondván ez bátor lépés volt, kevesen merték volna megtenni.

Tehát pozitívan jöttem ki egy amúgy negatívnak tűnő helyzetből.

2013. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!