Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 70. 000 ft-ból ketten hogyan...

70. 000 ft-ból ketten hogyan élhetnénk meg?

Figyelt kérdés

A rezsi + közös költség együtt 40.000 ft.

Marad 30.000 ft...


Légyszíves csak a kérdésre válaszoljatok. Keresek munkát, de amint meglátják az arcomat, elküldenek...


2013. febr. 25. 17:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
70%

Miért milyen az arcod?


Legyek őszinte? Mi 2 gyerekkel élünk ennyiből...

2013. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Szóval abba a 30 ezerbe beletartozik a kaján kívül a ruházkodás, a tisztálkodószerek, az éppen elromlott mosógép, a gyógyszerek és még sorolhatnám.


Szerintem egy-két hónapot ki lehet húzni, amíg fel nem éli az ember az összes tartalékot, de hosszabb távon lehetetlen.

2013. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szétégett kiskoromban, hiába volt sok plasztikai műtétem, egyszerűen visszataszító vagyok.

Ráadásul Budapesten élünk, itt több munka van, de még így sem.. Volt már, ahol kiborult a bili és kiakadtam interjún, amikor elküldtek.. Na az már tényleg sok volt. Eléggé magamba zuhantam ma, lelkileg tönkretesz.

2013. febr. 25. 18:00
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés tartalék van, ahhoz nem fogunk hozzányúlni. Az tényleg vészhelyzetre van, ha az egyikünkkel történne valami...
2013. febr. 25. 18:01
 5/14 anonim válasza:
45%
Igazabol azt hittem kettonknek keves a 160 de elottetek le a kalappal. Nekem sincsenek tul biztato otleteim,probald meg a call centeres dolgokat,emberekkel foglalkozol de csak telefonon.
2013. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a telefonos melók jutottak eszembe és az otthon végezhető számítógépes munkák.
2013. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, egész nap keresek, telefonálgatok, küldözgetem az önéletrajzomat, de ugyebár ahhoz is kell kép.. Próbáltam kép nélkül, de akkor visszaírtak, hogy kéne kép, onnantól meg... :(
2013. febr. 25. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy pár hónapig lehet így húzni, de hosszútávon lehetetlen ennyiből megélni. Ha mindenből van még otthon, akkor nem sokat kell költeni, de amint elfogynak a tartalékok (nem pénz, hanem tartós élelmiszer, tisztálkodási szerek stb.), mindjárt megugranak a kiadások. Amin csak lehet, spórolni kell.
2013. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sosem tartottunk itthon sok tartós élelmiszert :(

A tisztálkodási, takarítási szerek nem annyira neccesek, mert olcsón tudunk ilyeneket vásárolni. Inkább a kaja része a gond, mert én sok mindent nem ehetek (sós, fűszeres, olajos, vajas, pardicsomos, paprikás, uborkás, stb), így magamra külön kellene főznöm. Most ezt nem tehetjük meg, úgyhogy kapkodom a gyógyszereket, amíg van.

2013. febr. 25. 18:11
 10/14 anonim válasza:
100%

Megkérdezhetem, milyen munkákra jelentkeztél eddig? Ha valóban azt érzed, hogy az arcod miatt nem akarnak felvenni, jelentkezhetnél telefonos munkára, oda mindig keresnek embert. Én csak diákként dolgozok ilyen helyen, de folyamatosan interjúztatnak állandósokat. Ha jó beszélőkéd van, akár telefonos értékesítőként is dolgozhatsz, jutalékkal elég szépen lehet keresni.


A kérdésedre válaszolva: 30000 forintból kettőtöknek nagyon nehéz megélni és nehéz is tanácsokat adni ezzel kapcsolatban, mert valószínűleg mindent megtesztek, amit mondok. Figyelni kell mindenféle akciót (étel, ruha, stb.), azok mindig vannak. Csak egy példa: én volt,h télen vettem teljesen új és tökéletes állapotban lévő nyári cipőket, mert akkor olcsóbban meg lehetett kapni (250-500 forint között). Élelmiszerboltokban is sokszor nagyon olcsón hozzá lehet jutni dolgokhoz, mert 1-2 nap múlva lejár a szavatosságuk, de pl. ha beteszed a fagyasztóba, semmi bajuk nem lesz. Mielőtt valaki lehurrogna emiatt, én is szoktam ilyet csinálni és még élek. De ha más nem, akkor megvan egy napra való élelem. Szokott lenni sok helyen zsömle meg kenyér akció, olyankor vehetsz többet, beteszed a fagyasztóba és később is jó lesz.

Hirtelen ennyit tudok tanácsolni, viszont hosszú távon ezt tényleg nem lehet tartani sajnos...

2013. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!