Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy 30-35 év...

Létezik, hogy egy 30-35 év közötti házaspárnak semmiféle megtakarítása ne legyen? Részletek lent:

Figyelt kérdés

Suli után kb 1 évet laktak albérletben, utána összeházasodtak, és a szülőktől kapott lakásban élnek. A lakást felújítva kapták, rákölteniük sem kellett.


Néhány hónapot leszámítva sohasem voltak munkanélküliek. Nincs hű de nagy fizetésük, de nem is minimálbérért gürcölnek.

A lakásban még csak fűteniük sem kell, mert a szomszédok felől elég meleget kapnak.. Tehát túl sok rezsikültségük sincs.

Nincsen sok pénzt igénylő hobbijuk sem. Közel laknak a munkahelyükhöz, nem kell busz/vonatbérletre költeniük, még a BKV-bérlet is majdhogynem felesleges.


Létezik, hogy ennyire nem tudnak bánni a pénzzel, hogy egyáltalán ne legyen megtakarításuk???


Ha a helyükben lennék, már rég összespóroltam volna egy jobb lakásra, vagy kertes házra vidéken...


Most lett valami betegsége az egyiknek, és 200-300 ezer forint kellene a gyógyításhoz. Megdöbbentem, hogy ezt nem tudják kifizetni!


Mire költik a pénzüket? Nem mertem megkérdezni, csak hallgattam...


Mi a véleményetek? Ez normális? Két átlagos fizuból semmi megtakarítás? Gyerekük sincs ráadásul.



2013. febr. 27. 14:39
 1/8 anonim válasza:
50%
Gondolom még nem vezettél háztartást. Próbáld ki és akkor rájössz, hogy a válasz IGEN, létezik.
2013. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

MIért ne létezhetne ilyen?

Attól, hogy te ezt látod, még lehetnek más kiadásaik (mondjuk ha nem fűtenék, csak a szomszédok melegét használnám, megfagynék a lakásban). És azért a rezsi nem annyiból áll, hogy fűtés. Nyilván vizet, villanyt, gázt azért használnak, esznek is...

Ha a többit nem félreteszik, hanem próbálnak addig élményeket gyűjteni, szórakozni, kicsit könnyebben élni, amíg úgy nem határoznak, családot alapítanának, és most már spórolnak, na, ahhoz senkinek semmi köze.

2013. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Létezhet.


Sőt az is létezhet, hogy:

1,5 millió ember mélyszegénységben él

300ezer gyermek alultáplált, szabályosan éhezik


Hogy hol van ez? Úgy hívják ezt az országot, hogy Magyarország.

2013. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem élnek mélyszegénységben, nem is alultápláltak, ráadásul nem is gyerekek már. 30 múlt mindkettő, és legalább 10 éve folyamatosan dolgoznak. Ketten vannak és csak egyetlenegy másfél szobás kis lakást kell fenntartaniuk. Minimum nettó 250 ezret keresnek havonta, plusz még egy rakás cafetéria.


Egy közepes méretű családi ház havi rezsije simán lehet havi 100ezer ft, ezt magam is jól tudom. Na de egy ilyen kicsi lakásé kizárt. Egyébként ők maguk mondták, hogy alig-alig kapcsolják be a fűtést. (Külön mérőóráik vannak, még csak nem is kell más helyett fizetniük, mint sokaknak...)


De ha még 100ezer lenne a rezsi, ott van minimum 150ezer.

Azt mind felzabálják?

Tényleg alig költenek valami hobbira, programokra, semmi költséges szenvedélyük nincs. Tanfolyamokra sem járnak, szülőket sem támogatnak, gyerek sincs...


Engem nem szokott érdekelni, hogy ki mire költ. Csak amikor elkezd panaszkodni, hogy erre nem fussa, arra nem fussa... És most munkanélküliként megfordult a fejemben, hogy a korábban félretett pénzemből adjak nekik kölcsön, hogy megfizethessék az orvost...

De a fene egye meg, hát tulajdonképpen miért is jótékonykodjak, amikor gyakorlatilag sokkal jobb helyzetben voltak mindig. Szinte sosem voltak munka nélkül, és mindig többet kerestek nálam.


Nem mások életében, pénztárcájában turkálok. Csak ezért tettem fel a kérdést, mert hirtelen felindulásból segíteni akartam, de aztán végiggondolva már egyáltalán nem tartom jó ötletnek.


Most komolyan normálisnak tartjátok, hogy ennyi pénzt felélnek minden hónapban?

2013. febr. 27. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Mindegy, hogy normális-e, annak tartjuk-e. Nincs hozzá közünk. Neked sincs.
2013. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én értem, mit mondasz.

Az én meglátásom szerint igenis van egy olyan réteg Magyarországon, akinek relatíve nem a jövedelme kevés, hanem egyszerűen nem tudja beosztani. Persze panaszkodik, sír, hogy milyen szegény, pedig ő attól még messze van.


A lepontozóknak:

Nem azt mondom tehát, hogy nincsenek olyan emberek, akik nem tudnak félretenni, mert egyik munkanélküli, a másik meg olyan keveset keres, hogy nem lehet miből.

De történetesen én is ismerek olyan családot, akik havi nettó ötszáz ezerből nem tudnak kijönni, mert olyan nagy lábon élnek. Akkor most ők szegények, és sajnálni kell őket?


Sajnos nálunk nem igazán van pénzügyi kultúra, nem tanítják a pénzkezelést az iskolákban, sokan számolni sem tudnak, és hát az igények is olykor nagyobbak, mint a lehetőségek. Nálunk a gyárban vannak betanított munkások, akik többmilliós autóval járnak dolgozni, miközben én vezető létemre egy tízéves Suzukival jártam éveken keresztül. (Természetesen spóroltam, nekem több millióm van bankszámlán, de nem fogom olyan dolgokra költeni, ami rövid idő alatt veszít az értékéből)

2013. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem a kérdésedet és egy kicsit én is furának találom a helyzetüket. Majdnem pontosan ilyen körülmények mellett élünk, csak mi albérletben. 30000-t így is félre tudunk tenni. Ha saját lenne a lakás kb. 60 menne.
2013. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk havi 150ezret simán meg tud enni két ember, ha nem akar spórolni. Volt idő, amikor én sem néztem, hol mennyit költünk, nem azt vettem, ami akciós volt és sok készétel, néha étterem, sok nasi és már el is úsznak 100ezrek. Ha belegondolsz, hogy bemegyünk a McDonaldsba, ott hagyunk ketten legalább 3ezer Ft-ot és még csak jól sem lakunk. Ha veszek egy doboz jégkrémet, az is lehet jobb féléből egy ezres, és egy doboz jégkrémet akár mindennap ehetünk vacsi után. Aztán én is átgondoltam a dolgokat, mert takarékoskodni akartam, és jé, most elég egy hónapra 50ezer Ft is kajára, úgy hogy nem éhezünk. De ha valaki nem így gondolkozik, mert meg sem fordul a fejében, hogy spórolnia kéne, akkor el lehet tapsolni könnyen sokat.
2013. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!